.

WhatsApp pracuje nad międzyplatformowym przesyłaniem w odpowiedzi na regulacje UE

dodano: 
12.09.2023
komentarzy: 
0

Meta w ramach nowych regulacji musiała rozpocząć pracę nad funkcją umożliwiającą odbieranie na WhatsAppie wiadomości przesyłanych z innych aplikacji. Unia Europejska wskazała bowiem sześć dużych firm technologicznych, które powinny być uważane za „strażników” unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) – informuje techcrunch.com.

Nowy ekran o nazwie „chaty z osobami trzecimi” pojawił się w testowej wersji WhatsAppa na urządzenia z systemem Android. Nowa sekcja ma być oddzielona od domyślnej skrzynki odbiorczej. Użytkownik będzie mógł zobaczyć wiadomości od osób korzystających z innych aplikacji przez otworzenie specjalnego menu – czytamy. 

Jak podaje źródło, UE do „strażników” zakwalifikowała sześć firm: Alphabet, Amazon, Apple, ByteDance, Metę i Microsoft, a następnie podzieliła je na różne kategorie z podstawowymi usługami platformowymi w każdej z nich. Niektóre z firm pojawiają się w kilku kategoriach, m.in. Meta, która prowadzi dwie dominujące sieci społecznościowe, usługę pośrednictwa, platformę reklamową czy aplikacje do przesyłania wiadomości. 

UE w 2022 roku uznała interoperacyjność platform komunikacyjnych jako kluczowy wymóg dla usług przesyłania wiadomości od „strażników”. Według unijnych postanowień osoby korzystające z Signal, Telegramu lub Snapchata powinny mieć możliwość wysyłania wiadomości do użytkowników WhatsAppa i Messengera bez konieczności tworzenia kont w tych aplikacjach. Zmiany powinny być widoczne w marcu 2024 roku – czytamy. (ao)

Źródło:

techcrunch.com, WhatsApp has reluctantly started work on cross-platform messaging due to EU regulation, 11.09.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin