.

WhatsApp z 225 mln euro kary. Za naruszenie RODO

dodano: 
06.09.2021
komentarzy: 
0

WhatsApp, komunikator należący do Facebooka, został ukarany grzywną w wysokości 225 mln euro za złamanie unijnych zasad ochrony danych osobowych – opisuje theverge.com.

Jak czytamy, karę nałożyła na portal Irlandzka Komisja Ochrony Danych (DPC), która uznała, że WhatsApp nie poinformował obywateli Unii Europejskiej, w jaki sposób obchodzi się z ich danymi osobowymi, w tym – jak udostępnia te informacje swojej spółce macierzystej.

Źródło podaje, że WhatsApp otrzymał polecenie aktualizacji polityki prywatności i zmiany sposobu powiadamiania użytkowników o udostępnianiu ich danych. Ma to zapewnić zgodność z europejskim ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO). Jak dalej czytamy, RODO weszło w życie w maju 2018 roku, a WhatsApp był jedną z pierwszych firm, w stosunku do których wystosowano pozwy na mocy rozporządzenia.

Przedstawiciele WhatsAppa zapowiadają odwołanie o decyzji – przekazuje źródło. W wiadomości przesłanej The Verge rzecznik komunikatora stwierdził, że firma nie zgadza się z decyzją dotyczącą przejrzystości, którą serwis „zapewnił ludziom w 2018 roku”, a „kary są całkowicie nieproporcjonalne”. (mb)

Źródło:

theverge.com, WhatsApp fined $267 million for breaching EU privacy law, Kim Lyons, 02.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin