Wiarygodny sponsoring

dodano: 
18.01.2006
komentarzy: 
0

Magazyn Media&Marketing zamieszcza artykuł o sponsoringu jako narzędziu budowania świadomości i wizerunku marki. Czytamy w nim, że „sponsoring nie skupia się już na dofinansowywaniu społecznych inicjatyw w zamian za przestrzeń kontaktu z konsumentem”. Coraz częściej obejmuje również działania z zakresu PR, ambientowego wykorzystania mediów oraz klasycznej komunikacji z mediami.
Maciej Siejewicz z GfK Polonia twierdzi, że powodem wykorzystania sponsoringu przez firmy jest przede wszystkim chęć wyróżnienia się na tle konkurencji. Konsumenci są bowiem coraz bardziej krytyczni wobec przekazów reklamowych. Przykładem przedsiębiorstwa, które angażuje się w tego typu działania jest Unilever, producent marki Rexona, który już od kilku lat prowadzi działania sponsoringowe w trakcie matur. Sponsoring jest dobrym sposobem na budowanie wiarygodności, trzeba jednak pamiętać, że nie może to być jednorazowa akcja, a wszystkie działania muszą być połączone z innymi przekazami komunikacyjnymi.
Dużym problemem jest również zmierzenie skuteczności działań sponsoringowych. W artykule znajduje się informacja na temat nowego rodzaju badań pomiaru efektywności działań PR-owskich i sponsoringowych. Na rynek planuje je wprowadzić GfK Polonia. Mają one łączyć w sobie metodę ilościową i jakościową badania wizerunku.

Źródło:

Media&Marketing, Na miarę XXI wieku, 18.01.06, s.18
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin