.

William i Kate zatrudnili znanego eksperta od social mediów

dodano: 
17.04.2020
komentarzy: 
0

W kwietniu 2020 roku książę William i księżna Kate zatrudnili „guru od social mediów” Davida Watkinsa – podaje independent.ie. Ekspert poprzednio współpracował z innymi członkami rodziny Windsorów – księciem Harrym i księżną Meghan, którzy w styczniu 2020 roku poinformowali, że wycofują się z pełnienia oficjalnych obowiązków członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Jak czytamy, Watkins ma poprowadzić Digital Team Williama i Kate, którzy w czasie pandemii koronawirusa kładą większy nacisk na swoją działalność w mediach społecznościowych. Jego praca w pałacu Kensington opiera się na strategii podobnej do tej, którą prowadził z Harrym i Meghan – wpisy są dłuższe i dotyczą bardziej emocjonalnych, prywatnych tematów. Jednym z pierwszych przykładów działań Watkinsa jest popularne wideo z dziećmi książęcej pary, George'em i Charlotte, które oklaskiwały służbę zdrowia – dodaje źródło.

David Watkins w przeszłości pracował m.in. jako Social Media Coordinator brytyjskiej marki Burberry. Jest absolwentem St Andrew's College oraz University College Dublin, gdzie ukończył ekonomię i politologię – opisuje źródło. (ak)

Zdjęcie główne: By Frankie Fouganthin - Own work [CC BY-SA 4.0] via Wikimedia Commons

Źródło:

independent.ie, Kate Middleton and Prince William hire Irish social media guru David Watkins to lead digital team, Caitlin McBride, 09.04.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin