piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWizerunek prezydenta

Wizerunek prezydenta

W mediach pojawiły się wypowiedzi oceniające wizerunek prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W „Poranku TVN24” Wiesław Gałązka określił jego rządy jako „niewyraziste”. Zdaniem eksperta, Kaczyński w kampanii jawił się jako silna osobowość, natomiast obecnie jest „(…) dość mdły w swoich zachowaniach i wypowiedziach”. Wiesław Gałązka uważa, że od czerwca, kiedy zapowiadano prace sztabu specjalistów nad wizerunkiem prezydenta, niewiele się zmieniło. Jego aktywność na arenie międzynarodowej wciąż jest dość słaba, natomiast w kraju „(…) można powiedzieć, że rządzi jego brat”. Gałązka zwrócił też uwagę na nieufność prezydenta wobec mediów, przez co jego orędzia, zamiast przez specjalistów, przygotowywane są przez służby prezydenckie. 
W Gazecie Krakowskiej można natomiast przeczytać artykuł Geralda Abramczyka, w którym ocenia on, że w ciągu ostatniego roku prezydentowi udało się zbudować „wizerunek krystalicznie uczciwego i pewnego siebie. On bazuje na swojej tożsamości: wie kim jest i czego chce. Zachowuje się tak, jakby niczego nikomu nie musiał udowadniać”. Zdaniem Abramczyka, na tle Aleksandra Kwaśniewskiego Kaczyńskiemu brakuje swobody w kontaktach międzyludzkich, jednakże brak starań, aby zmienić to na siłę dodaje autentyczności obecnemu prezydentowi.
Kaczyński „(…) określił swój model sprawowania urzędu i nie modyfikuje go dlatego, że tak chcą jego krytycy”. Zdaniem autora, w prezydenturze Kaczyńskiego najważniejszą rolę odgrywa treść. Forma pozostaje na drugim miejscu. „On z całego spektrum życia państwowego wybiera elementy, które uważa za istotne i nimi się zajmuje. (…) Jest uważnym i zaangażowanym politykiem” – konkluduje Abramczyk. (jk)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj