Województwo małopolskie startuje z kampanią „Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!”

dodano: 
17.04.2020
komentarzy: 
0

14 kwietnia 2020 roku województwo małopolskie rozpoczęło nową kampanię społeczno-informacyjną „Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!”. Celem akcji prowadzonej wyłącznie wirtualnie jest pokazanie solidarności mieszkańców regionu w czasie pandemii oraz informowanie o różnego rodzaju formach pomocy dla najbardziej potrzebujących. Grupą docelową są mieszkańcy Małopolski, służba zdrowia, służby mundurowe, harcerze, wolontariusze, uczniowie, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy.

Jak informują organizatorzy, kampania jest odpowiedzią na trudną sytuację, w jakiej znalazł się nasz kraj. Dzięki akcji województwo chce pokazać zjednoczenie sił mieszkańców regionu oraz mobilizować do działania innych. „Wiemy, że najlepszym sposobem na powstrzymanie wirusa wywołującego COVID-19 jest izolacja. Ale izolacja nie oznacza pozbawiania nas poczucia bycia razem! Dlatego w naszej kampanii podkreślamy: przejdźmy przez to razem, wszyscy bez wyjątku stosujmy się do wytycznych, wszyscy bądźmy za siebie odpowiedzialni” – mówi Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

grafika

W ramach akcji stworzono specjalną zakładkę w serwisie internetowym województwa, gdzie pojawiać się będą informacje dotyczące wsparcia dla służby zdrowia i przedsiębiorców w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej czy akcji organizowanych m.in. przez departamenty Urzędu Marszałkowskiego. Celem działań jest wsparcie mieszkańców żyjących z turystyki czy regionalnych producentów żywności.

Małopolska tłumaczy, że chce również połączyć tych, którzy są w stanie zaoferować swoją pomoc, z tymi, którzy jej potrzebują. W tym celu powstaje specjalny Bank Ofert, gdzie będzie można znaleźć informacje o różnych formach pomocy oferowanych przez instytucje, firmy czy stowarzyszenia z regionu.

Organizatorzy kampanii zaznaczają, że ma ona również charakter edukacyjny. W przystępny sposób – za pomocą grafik – przypomina o istniejących nakazach wprowadzonych przez rząd. Grafiki wyświetlane będą na stronie internetowej, Facebooku oraz ekranach monitorów w Kolejach Małopolskich.

grafika

Akcję można obserwować na facebookowym profilu województwa małpolskiego. Stworzono również specjalną nakładkę na zdjęcie profilowe dla fanów konta Małopolski, która ma być wyrazem wsparcia i aktu solidarności w tym trudnym czasie.

Jak informują PRoto.pl organizatorzy, kampania będzie prowadzona do czasu zakończenia głównej fali pandemii. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin