Wrzosek: liderzy opinii są hormonem zaufania dla twojej organizacji

dodano: 
09.12.2013
komentarzy: 
0

Polska przestrzeń publiczna cechuje się stałym spadkiem zasobów zaufania. Dotyczy to relacji międzyludzkich oraz instytucjonalnych. Wiarygodność tracą grupy społeczne, które cieszyły się kiedyś większym niż teraz prestiżem. Tracą przedsiębiorcy, politycy, dziennikarze, nawet naukowcy.

Dla Polaków eksperci techniczni i zwykli ludzie cieszą się niemal dwukrotnie większym zaufaniem, niż dyrektorzy firm lub przedstawiciele rządów. W tym samym czasie wiele treści przykuwających uwagę i wiarygodnych dla odbiorców tworzą pojedyncze osoby. Zaledwie 1,7% autorów wpisów w Wikipedii tworzy 70% jej zawartości 2,2% użytkowników Twittera generuje 58% tweet’ów. Kim są? To głównie redaktorzy naczelni, eksperci organizacji branżowych, wybrani klienci, aktywiści z NGO’sów, dziennikarze, blogerzy, miłośnicy i pasjonaci.

Wszystkie te grupy mają istotny wpływ na to, co i jak się mówi i pisze o naszej branży i organizacji.  Epoka social mediów i przemeblowania na rynku mediów wzmocniła tę rolę jeszcze bardziej. Liderzy potrafią wspierać cele PR i równie dobrze je psuć. Wszystko zależy od nas.

Tylko na pozór ci bohaterowie nie mają ze sobą nic wspólnego. W rzeczywistości mają ogromny wpływ na to co myślisz, co mówisz i jakie poglądy wyrabiasz sobie na dany temat. Ktoś policzył, że w polskiej telewizji do 3 mln odbiorców mówi zaledwie kilkunastu ekspertów. Może i tak, ale w naszym życiu tych ekspertów jest znacznie, znacznie więcej.  Ten, kto nauczy się ich rozpoznawać, współpracować na partnerskich zasadach i budować zrozumienie - wygra wiele dobrego dla siebie i swojej organizacji.

 

Michał Wrzosek

Zapraszamy na szkolenie OTWARTE z Michałem Wrzoskiem:

Rozpoznawanie - angażowanie - aktywowanie - LIDERZY OPINII W DZIAŁANIACH PR"

16 GRUDNIA Warszawa

SPRAWDŹ PROGRAM SZKOLENIA

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE!

Michał Wrzosek jest wykładowcą Akademii PRoto - www.akademiaproto.pl

Akademia PRoto to projekt szkoleniowy portalu PRoto.pl. Naszym celem jest umożliwienie dostępu do praktycznej wiedzy z zakresu public relations wszystkim osobom, które mają potrzebę wzbogacenia swoich kompetencji zawodowych.

W ramach Akademii PRoto mogą Państwo, w dowolnym czasie i miejscu, skorzystać z pełnego kursu on-line, albo wybrać jego pojedyncze moduły lub pakiety tematyczne – zapoznaj się z kursem internetowym.

Swoją wiedzę z PR-u można poszerzać w trakcie jedno- i dwudniowych warsztatów i szkoleń otwartych, których kilka organizujemy w każdym miesiącu – zobacz najbliższe terminy szkoleń.

W ofercie Akademii mamy także szkolenia "szyte na miarę" – poznaj nasze szkolenia wewnętrzne

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin