.

 

Wsparcie w zrozumieniu reguł, większa przejrzystość. TikTok aktualizuje zasady społeczności

dodano: 
19.04.2024
komentarzy: 
0

TikTok aktualizuje zasady społeczności. Jak twierdzi, zmiany mają pomóc użytkownikom w tworzeniu i bezpiecznym udostępnianiu treści.  

19 kwietnia TikTok zapowiedział aktualizację zasad społeczności, która wejdzie w życie w przyszłym miesiącu. Jest to kontynuacja prac nad poprawą zrozumienia i większą przejrzystością dotyczącą zasad obowiązujących na TikToku oraz sposobu ich egzekwowania. Nowe funkcje mają pomóc twórcom lepiej poznać zasady oraz umożliwić bieżące sprawdzanie stanu konta.

Jak przekazuje platforma, w najnowszej wersji zasad umieszczono zaktualizowane definicje, które zostały sformułowane tak, aby zapewnić większą przejrzystość polityk platformy (np. dotyczących mowy nienawiści czy dezinformacji zdrowotnej). Co więcej, dodano także informacje na temat tego, w jaki sposób moderowane są funkcje TikToka takie jak wyszukiwanie, audycje LIVE i czy sekcja Dla Ciebie.

TikTok zaktualizuje także standardy kwalifikacji treści do zakładki Dla Ciebie. Ma to zapewnić, że treści w tej sekcji są odpowiednie dla szerokiego grona publiczności serwisu. Zgodnie z nowymi zasadami całe konto może tymczasowo zostać uznane za niekwalifikowane do polecania w sekcji Dla Ciebie, jeżeli dany twórca wielokrotnie zamieszcza treści niezgodne ze standardami i zasadami tej sekcji. Co więcej, serwis utrudni także znalezienie takiego konta i treści tego użytkownika w wyszukiwarce. Twórcy otrzymają powiadomienia, gdy ich konto zostanie ograniczone w ten sposób i będą mogli odwołać się od decyzji – zapewnia serwis.

W aktualizacji wprowadzono także regułę ostrzeżenia za pierwsze naruszenie zasad społeczności przez twórcę. Ma to pomóc w lepszym zrozumieniu zasad platformy – twierdzi TikTok. Ostrzeżenie nie będzie wliczane do sumy ostrzeżeń na koncie, jednak wszystkie kolejne naruszenia już tak – wyjaśnia serwis. Twórcy, którzy złamali zasady, zostaną poinformowani o tym, czego dotyczy naruszenie oraz w jaki sposób mogą się odwołać od decyzji, jeśli uważają, że doszło do błędu.

TikTok podkreśla jednak, że zasady zerowej tolerancji (czyli np. kary za podżeganie do przemocy) nie będą kwalifikowane do tych przypomnień. Konta, które dopuściły się takich naruszeń, zostaną natychmiast zbanowane.

Platforma chce ulepszyć sposób przekazywania twórcom informacji o statusie ich kont. Ma to być łatwiejsze dzięki wprowadzeniu funkcji Sprawdź konto, która ma pozwolić zweryfikować stan konta i ostatnich 30 postów, a także sprawdzić pozycji danego profilu w odniesieniu do zasad serwisu społecznościowego. Znajdą się tam również zawierać informacje o tym, czy dostęp do określonych funkcji, takich jak komentarze czy bezpośrednie wiadomości, został ograniczony z powodu naruszeń. Ponadto twórcy będą mogli dowiedzieć się, czy ich treści zostały usunięte z powodu naruszenia zasad, czy też zostały ograniczone w sekcji „Dla Ciebie”.

Te informacje mają pomóc twórcom lepiej zrozumieć, w jaki sposób ich treści i zachowanie mogły wpłynąć na ich sytuację i pozycję na platformie, a także jak mogą odwołać się od decyzji, jeśli uważają, że popełniono błąd – przekazuje serwis. Jak zaznaczono w komunikacie, jest to dodatek do istniejącej strony Status konta, którą TikTok wprowadził w zeszłym roku i na której wymienione są treści naruszające zasady serwisu.

TikTok zapowiada także ustanawianie standardów zachowań dla twórców zaangażowanych w programy platformy. Jak bowiem podkreśla serwis, uczestnictwo w programach TikToka wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, a kodeks ma być zapewnieniem, że „uczestnicy programów czy kampanii TikToka również przestrzegają zasad i działają według określonych standardów”. Serwis opracował więc Kodeks Postępowania Twórcy TikToka, który zacznie obowiązywać w nadchodzących tygodniach. W zestawieniu opisano standardy, których powinni przestrzegać twórcy zaangażowani w programy, funkcje, wydarzenia i kampanie TikToka (zarówno na platformie, jak i poza nią). Zbiór ten stanowi uzupełnienie zasad społeczności i regulaminu. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin