.

 

Współpracownik agencji szukał sekretarki o wymarach 90x60x90. Firma dystansuje się od treści ogłoszenia

dodano: 
18.05.2017
komentarzy: 
0

Jak podaje InnPoland, jeden ze współpracowników agencji kreatywnej Pompidou zamieścił ogłoszenie o pracę na Facebooku. Wpis miał charakter seksistowski. Firma odcina się od jego treści.

Użytkownik, który – jak upewnił się portal InnPoland – współpracuje z agencją Pompidou, w serwisie napisał, że agencja szuka recepcjonistki. Wśród wymagań są m.in: „wymiary 90x60x90” i „doskonały tyłek”. Dziennikarze serwisu chcieli przekonać się, czy oferta jest prawdziwa: „Postanowiliśmy dokonać małej prowokacji, by nie spłoszyć Pompidou, która przecież łatwo mogła wyprzeć się ogłoszenia z prywatnego konta. Napisaliśmy więc jako »alicjakownacka1996« na podany w ogłoszeniu e-mail” – czytamy.

Adresat odpisał, że ogłoszenie było „luźne”, ale firma faktycznie poszukuje recepcjonistki. Także agencja Pompidou potwierdziła, że szuka nowej osoby do sekretariatu.

Redakcja InnPoland zwróciła się do Marcina Perłowskiego, Head of Creative w agencji, z prośbą o wyjaśnienie kontrowersyjnego wpisu na Facebooku. Jak czytamy, Pompidou nie miało świadomości, że ogłoszenie o takiej treści pojawiło się na jednym z portali społecznościowych. Perłowski dodał, że firma całkowicie odcina się od ogłoszenia o takiej treści. Na profilu Pompidou agencja zamieściła sprostowanie:

 

(mw)

Źródło:

innpoland.pl, Najbardziej seksistowskie ogłoszenie o pracę. Pracownik znanej agencji kreatywnej dał czadu na FB, Rafał Badowski, 17.05.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin