.

Wyborcza sonduje przed drugą turą: możliwe dwie sensacje

dodano: 
28.11.2014
komentarzy: 
0

Gazeta Wyborcza przeprowadziła sondaż w 6 miastach, których mieszkańcy po raz drugi będą wybierać swoich prezydentów. Jedynie w Bydgoszczy i Poznaniu może dojść do sensacji.

W Poznaniu szanse na zastąpienie Ryszarda Grobelnego ma kandydat PO Jacek Jaśkowiak. Dotychczasowy prezydent w sondażu zdobył 41 proc. poparcia a Jaśkowiak 46 proc. (przy 12 proc. niezdecydowanych respondentów). Natomiast w Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski (PO) ma niewielką przewagę nad niezależnym kandydatem Konstantym Dombrowiczem (46 do 33 proc.). W tym przypadku niezdecydowanych jest 21 proc. respondentów.

W pozostałych miastach zdecydowanie prowadzą dotychczasowi włodarze. W Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) ma sporą przewagę nad Jackiem Sasinem z PiS (53 do 31 proc., 16 proc. niezdecydowanych). Podobna sytuacja ma miejsce w Krakowie, gdzie 54 proc. ankietowanych zadeklarowało poparcie dla  Jacka Majchrowskiego, wobec 30 proc. dla Jacka Lasoty z PiS (przy 15 proc. niezdecydowanych). We Wrocławiu też nie zanosi się na niespodziankę – Rafał Dutkiewicz prowadzi przed Mirosławą Stachowiak-Różecką w stosunku 52 do 36 proc. W tym mieście 11 proc. jeszcze nie wybrało kandydata, na tka®ego zagłosuje.

Natomiast w Katowicach liderem sondażu jest Marcin Krupa z ugrupowania, którego liderem jest ustępujący prezydent Piotr Uszok. Deklarowane poparcie dla Krupy to aż 63 proc. Dla jego rywala Andrzeja Sośnierza – 23 proc. (niezdecydowanych jest 14 proc. respondentów) (ks)

Sondaż CATI (telefony komórkowe i stacjonarne), w każdym z miast reprezentatywna próba osób dorosłych N=1000 (w Poznaniu 1500), realizacja Millward Brown, 21-27 listopada 2014 r.

Źródło:

Wyborcza.pl; Sondaż "Wyborczej". W bitwie o Poznań zapowiada się sensacja. Poza tym II runda dla faworytów; Wojciech Bartkowiak, 28.11.2014
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin