Wymiana hymnów w geście solidarności

dodano: 
14.06.2017
komentarzy: 
0

Na arenie sportowej Stade de France odbył się wczoraj mecz towarzyski drużyn Francji i Anglii. Przed meczem piłkarskim Francuzi zaśpiewali wspólnie z Brytyjczykami ich hymn narodowy, by upamiętnić ofiary niedawnych zamachów terrorystycznych – podaje independent.co.uk.

Dzień wcześniej francuski dziennik L’Equipe wydrukował słowa hymnu „God Save the Queen” i zachęcał do wspólnego śpiewu przed rozpoczęciem meczu – czytamy. Kibice przygotowali także białe i czerwone kartki, które w odpowiednim momencie podnieśli, by odtworzyć flagę Anglii.

To odpowiedź na gest solidarności, na który zdobyli się Anglicy dwa lata wcześniej. Ich mecz z Francją na stadionie Wembley odbył się kilka dni po atakach w Paryżu, w których zabito 130 osób. Kibice obu drużyn wówczas zaśpiewali wspólnie „Marsyliankę”, której słowa wyświetlono na ekranach wokół areny sportowej – przypomina independent.co.uk. (mp)

Źródło:

independent.co,uk, France supporters praised for singing along to God Save the Queen ahead of friendly against England, Luke Brown, 13.06.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin