.

Snap Inc. podsumowuje wyniki za I kwartał 2019 roku

dodano: 
26.04.2019
komentarzy: 
0

Właściciel aplikacji Snapchat, Snap Inc., opublikował wyniki za pierwszy kwartał 2019 roku. W tym okresie aplikacja odnotowała nieznaczne wzrosty w porównaniu z poprzednim kwartałem: zwiększyły się m.in. aktywność użytkowników oraz przychody serwisu.

Według raportu, z aplikacji każdego dnia korzysta obecnie 190 milionów użytkowników. W porównaniu z wynikami sprzed 12 miesięcy jest ich o milion mniej, jednak w zestawieniu z poprzednim kwartałem ich liczba wzrosła o 4 miliony.

W pierwszym kwartale 2019 roku Snapchat wygenerował przychód w wysokości 320 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 39 proc. rok do roku. Jednak w porównaniu z poprzednim kwartałem jest on niższy o 18 proc. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o średni przychód na użytkownika: w zestawieniu z pierwszym kwartałem 2018 roku zwiększył się o 39 proc., jednak patrząc na poprzedni kwartał widoczny jest spadek (wcześniej wynosił 2,09 dolara, teraz 1,68 dolara).


Źródło: investor.snap.com

Podniosły się natomiast koszty operacyjne aplikacji. Z 61 proc. w poprzednim kwartale wzrosły do 77 proc.

Z raportu wynika również, że Snapchat dociera obecnie do 90 proc. osób w przedziale wiekowym 13-24 lata oraz do 75 proc. użytkowników w wieku od 13 do 34 lat zamieszkujących w Stanach Zjednoczonych. Właściciel aplikacji tłumaczy, że wpływ na wyniki kwartalne miało ogłoszenie nowej, lżejszej i szybszej wersji aplikacji, dzięki czemu stała się ona dostępna dla większej liczby odbiorców. (pm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin