.

 

Wystartowała druga edycja kampanii „Nasz Klimat”

dodano: 
20.11.2023
komentarzy: 
0

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w listopadzie 2023 roku poinformowało o starcie drugiej edycji kampanii „Nasz Klimat”. Jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa na tematy związane z oszczędzaniem energii, prawidłową gospodarką odpadami i systemem kaucyjnym.

Hasłem przewodnim najnowszej odsłony akcji jest „Klimat tworzą ludzie”. Ma ono podkreślać, że rola jednostki jest szczególnie ważna w kontekście budowania pozytywnego wpływu na naszą planetę. Kampania ma za zadanie propagowanie inicjatyw, które przyczyniają się do zahamowania negatywnych skutków zmian klimatycznych.

Kampania ma wesprzeć nauczycieli w przygotowaniu zajęć lekcyjnych budujących świadomość i wiedzę na temat działań proekologicznych. W portalu edukacyjnym MKiŚ dostępne są pakiety informacyjne dla szkół podstawowych.

Na stronie akcji naszklimat.gov.pl również znajdują się materiały edukacyjne, takie jak wideo i infografiki czy pakiety dla gmin.

„Pokazaliśmy już, że ekonawyki są proste i że nawet małe, codzienne gesty mają znaczenie” – podkreśla Aleksander Brzózka, rzecznik prasowy Ministerstwa Klimatu i Środowiska. „Teraz przyszła pora na przekonanie Polaków, że warto oszczędzać energię elektryczną nie tylko na dużą skalę, ale także w ramach gospodarstwa domowego” – dodaje.

Informacje o kampanii i treści edukacyjne pojawią się zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w kampanii internetowej. (an)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin