X-kom odwołał emisję spotu z Jasiem Kapelą. Firma przeprasza za „błędny wybór” uczestnika projektu

dodano: 
26.11.2021
komentarzy: 
0

X-kom z okazji Black Friday szykował spot reklamowy „Czarny piątek”, którego reżyserem i jednym z bohaterów miał być aktywista Jaś Kapela. Po fali krytycznych komentarzy firma wycofała się z premiery filmu.

W ramach współpracy z X-komem Jaś Kapela miał nakręcić film krótkometrażowy, który miał promować rabaty dostępne w sklepie przy okazji Black Friday – opisuje press.pl. Jak czytamy, Kapela miał być nie tylko reżyserem, lecz także jednym z aktorów występujących w spocie. Film miał przedstawiać historię kilku influencerów, którzy postanowili wybrać się na wspólny wyjazd za miasto. Tam okazało się, że muszą się mierzyć „z nieoczekiwanymi skutkami globalnego ocieplenia” – czytamy. Poza Kapelą w spocie zagrali Kinga Kujawska, Żaneta „Shiianah” Łojas, Piotr „Ziemnia” Latała oraz Karol „Hutson” Hutny.  

Kiedy X-kom zapowiedział tę współpracę, w sieci pojawiły się liczne komentarze krytykujące zaangażowanie Kapeli. Premiera wideo miała odbyć się w czwartek 25 listopada. Tego dnia firma poinformowała jednak o odwołaniu swoich planów w związku z negatywnymi reakcjami.

„Zaplanowana na czwartkową noc premiera filmu»Czarny piątek« została odwołana. Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą. Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy” – wyjaśnił X-kom w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Jaś Kapela w rozmowie z press.pl stwierdził, że jest mu przykro w związku z decyzją firmy, ale ją rozumie. (mb)

Źródło:

własne/ press.pl, x-kom odwołuje reklamę po hejcie w sieci. Jaś Kapela: "Jest mi przykro", 25.11.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin