.

YouTube da wszystkim twórcom dostęp do danych dotyczących aktywności widzów

dodano: 
15.05.2020
komentarzy: 
0

YouTube wprowadza nowe opcje, które ułatwią twórcom internetowym prowadzenie działalności na platformie. Wszyscy youtuberzy dostaną dostęp do danych na temat aktywności swoich widzów, a w wideo będą mogli dodawać rozdziały – podaje socialmediatoday.com.

Jak czytamy, twórcy otrzymają dostęp do wykresów przedstawiających aktywność online odbiorców swoich filmów. Dane będzie można znaleźć w YouTube Studio w zakładce Analytics. Zdaniem źródła tego typu informacje ułatwią youtuberom planowanie publikacji wideo, aby w jak najlepszy sposób docierały do widzów.

Drugą nowością jest udostępnienie możliwości dzielenia filmów na rozdziały. Czytamy, że twórcy będą mogli podzielić wideo na wybrane przez siebie segmenty – co najmniej trzy, trwające minimum dziesięć sekund, z czego pierwszy będzie zaczynał się w „zerowym” momencie filmu.

Jak zauważa źródło, nowe opcje mogą pomóc youtuberom ulepszyć strategie prowadzonej działalności. Czytamy, że choć moment publikacji standardowego filmu na platformie nie ma większego wpływu na wyniki oglądalności, to ma to znaczenie w przypadku prowadzenia transmisji na żywo lub dodawania Stories. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, YouTube's New Audience Activity Insights Are Now Available to All Creators, Video Chapters Now Opt-In, Andrew Hutchinson, 13.05.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin