YouTube dodaje nowe narzędzie związane z rekomendowaniem filmów

dodano: 
28.06.2019
komentarzy: 
0

YouTube chce ułatwić poszukiwanie użytkownikom filmów, które faktycznie będą ich interesować – czytamy na blogu serwisu. Dlatego też dodał do strony głównej nowe zakładki z kategoriami takimi jak „gotowanie”, „talk show” czy „ostatnio dodane”, które będą dostosowane do zainteresowań danej osoby. Rekomendowane w nich filmy pojawiać się będą na podstawie m.in. wcześniej obejrzanych materiałów, nowych nagrań obserwowanego kanału czy poleceń innych użytkowników – pisze portal.

Nowa opcja dostępna jest obecnie jedynie dla osób korzystających z systemu Android w języku angielskim, jednak wkrótce ma być również uruchomiona na systemie iOS oraz w innych językach.

Dodatkowo YouTube pozwala na usunięcie z rekomendowanych filmów wybranych kanałów. Wystarczy, że użytkownik naciśnie trzy kropki znajdujące się obok wideo na stronie głównej bądź na liście rekomendacji i wybierze opcję „Nie polecaj tego kanału”. Ta możliwość jest już dostępna dla wszystkich użytkowników korzystających z systemów iOS i Android.

Już niedługo osoby korzystające z YouTube’a będą mogły dowiedzieć się również, dlaczego dany film został im polecony. Pod wideo pojawi się informacja tłumacząca, na jakiej podstawie platforma zarekomendowała je użytkownikowi. Ta opcja działa już w aplikacjach w systemie iOS, a wkrótce dostępna będzie również w systemie Android. (pm)

Źródło:

youtube.googleblog.com, Giving you more control over your Homepage and Up Next videos, 26.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin