wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościYouTube podejmuje kolejne działania na rzecz zdrowia psychicznego

YouTube podejmuje kolejne działania na rzecz zdrowia psychicznego

YouTube w listopadzie 2021 roku poinformował na swoim blogu, że w nadchodzących tygodniach wprowadzi aktualizacje, które usprawnią proces reagowania na sytuacje kryzysowe związane ze zdrowiem psychicznym. Celem zmian jest ułatwienie osobom potrzebujący pomocy kontaktu z odpowiednimi służbami. Podjęte przez platformę działania mają charakter prewencyjny.

Pierwszym rozwiązaniem jest umieszczenie panelów kryzysowych, zawierających numery do lokalnych sieci zaufania, na stronie wyświetlania wybranych materiałów. Do tej pory pojawiały się one tylko w wynikach wyszukiwania – czytamy. Strona, na której odtwarza się wideo, to miejsce, gdzie użytkownicy spędzają większość czasu, dlatego rozwiązanie to może doprowadzić do zwiększenia widoczności tych informacji – tłumaczy serwis. Platforma zdecydowała się podkreślać w panelach, że oferowana pomoc jest bezpłatna, poufna oraz dostępna 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.  

Źródło: blog.youtube.com

Dotychczas panele kryzysowe pojawiały się tylko obok wyszukiwań związanych z samobójstwem i samookaleczeniem. Zespół YouTube’a stwierdził, że należy poszerzyć ten zakres o materiały, w których porusza się problem depresji, molestowania, napaści na tle seksualnym, nadużywania substancji psychoaktywnych oraz zaburzeń odżywiania.

YouTube podkreśla, że serwis jest ważnym miejscem dla twórców, w którym mogą opowiadać  własne historie na temat radzenia sobie z problemami psychicznymi, normalizując tym samym temat zdrowia psychicznego. Z drugiej strony polityka bezpieczeństwa platformy nie zezwala na publikowanie treści propagujących samobójstwa, samookaleczenie czy innych szokujących materiałów, wywołujących silne emocje. (as)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj