.

YouTube testuje domyślne ukrycie komentarzy

dodano: 
25.06.2019
komentarzy: 
0

YouTube testuje nową opcję związaną z widocznością komentarzy pod filmami – pisze portal socialmediatoday.com. Źródło podaje, że byłyby one domyślnie ukryte i żeby użytkownik mógł je zobaczyć, musiałby nacisnąć określony przycisk – czytamy dalej. Testowane zmiany mogą mieć związek z próbą uporządkowania przez serwis treści, które pojawiają się na stronie.

Portal wyjaśnia, że skomentowanie filmu byłoby trudniejsze po wprowadzeniu testowanych zmian, co mogłoby przyczynić się do zmniejszenia ilości spamu oraz nadużyć. Przypomina również, że w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że komentarze w serwisie były wykorzystywane do szerzenia pedofilii. Nadużycia dotyczyły również treści zamieszczanych przez radykalnych użytkowników propagujących nienawiść i rasizm.

Źródło pisze także, że YouTube zdał sobie już wcześniej sprawę, że treści zamieszczane pod filmami mogą być wątpliwe i problematyczne, dlatego przesunął sekcję komentarzy niżej, tak że bez przewinięcia ekranu w dół są one praktycznie niewidoczne.

YouTube w rozmowie ze źródłem potwierdził, że testuje opcję ukrycia komentarzy w oddzielnej zakładce, jednak nie poinformował, czy zmiana zostanie wprowadzona na stałe. (pm)

Źródło:

socialmediatoday.com, YouTube's Running a New Test Which Hides Comments on All Videos, Andrew Hutchinson, 22.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin