.

 

AI stworzy podsumowanie komentarzy? YouTube testuje nowe rozwiązanie

dodano: 
07.11.2023
komentarzy: 
0

YouTube testuje nowe rozwiązania tekstowe wykorzystujące sztuczną inteligencję w wybranej grupie użytkowników premium – podaje mashable.com. 

Pierwszym z nich są podsumowania sekcji komentarzy, będące streszczeniem dyskusji toczącej się pod filmami. Platforma ma udostępniać streszczenia stworzone przez AI wraz z podziałem tematycznym komentarzy. Opcja ma być dostępna w aplikacji na systemy iOS i Android - czytamy. Jak twierdzi YouTube, rozwiązanie będzie pomocne dla autorów wideo, bo pomoże im szybciej włączyć się w dyskusję pod filmem, a także zaczerpnąć inspirację do tworzenia kolejnych materiałów.

Jak wyjaśnia źródło, tylko opublikowane komentarze będą miały wpływ na tematy (zablokowane lub wstrzymane do sprawdzenia przez moderatorów nie będą uwzględniane). Jak jednak czytamy, by wykasować poszczególne tematy, trzeba będzie usunąć komentarze, które zostały zaklasyfikowane do danej tematyki, co zdaniem źródła, jest długim i pracochłonnym procesem.

Test rozwiązani, który potrwa do 5 grudnia 2023, realizowany jest na niewielkiej liczbie długich anglojęzycznych filmów.

Platforma wideo planuje także wprowadzić chatbota, który ma odpowiadać na pytania dotyczące oglądanego filmu i polecać kolejne materiały do obejrzenia.

„W przypadku niektórych filmów edukacyjnych narzędzie może pomóc w nauce przez dostarczanie quizów i odpowiedzi” – napisał YouTube na swoim blogu.

Źródło wskazuje, że wybrani użytkownicy premium pod niektórymi filmami zobaczą napis „Zapytaj”. Po dotknięciu go rozpoczną rozmowę z chatbotem.

Jak donosi money.pl, na początku listopada 2023 roku YouTube poinformował użytkowników premium o wzroście cen za subskrypcję. Od teraz klienci mają zapłacić 46,99 zł za pakiet rodzinny, który wcześniej kosztował 35,99 zł, z kolei pakiet indywidualny kosztuje 25,99 zł, czyli o z 2 zł więcej niż do tej porty. Obecna cena dla studentów to 14,99 zł, dotychczas koszt takiego pakietu wynosił 13,99 zł. (af)

Źródło:

mashable.com, YouTube is testing AI-generated comment section summaries, 07.11.2023/ money.pl, YouTube znacząco podnosi ceny subskrypcji premium. "Nie jest to dla nas łatwa decyzja", 02.11.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin