YouTube w wynikach wyszukiwania podpowiadał niepokojące frazy

dodano: 
05.12.2017
komentarzy: 
0

YouTube w wynikach wyszukiwania podpowiadał frazę „Jak uprawiać seks ze swoimi dziećmi”. Obecnie firma sprawdza, jak do tego doszło – opisuje independent.co.uk.

Jak czytamy, użytkownicy portalu zauważyli, że funkcja autouzupełniania podpowiadała niepokojące hasła. Po wpisaniu „Jak to zrobić” (ang. „How to have”) wyszukiwarka YouTube’a sugerowała frazę „Jak uprawiać seks ze swoimi dziećmi” (ang. „How to hale sex with your kids”). O niewłaściwych hasłach w serwisie internauci pisali w mediach społecznościowych – podaje źródło.

Źródło: twitter.com/Birdies_Voice

Dalej czytamy także, że niedawno marki takie jak Mars i adidas przestały reklamować się w portalu, ponieważ ich spoty wyświetlały się przy treściach brutalnych lub pornograficznych.

YouTube – jak czytamy – zapewnia, że podejmie stanowcze działania, by nie dochodziło do takich sytuacji. Rzecznik serwisu poinformował też w rozmowie z Independent, że niepokojąca fraza została usunięta. (mb)

Źródło:

independent.co.uk, YouTube admits ‘disturbing’ autocomplete results suggested child sex searches, Aatif Sulleyman, 27.11.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin