YouTube wprowadza zmiany wizualne i nowe funkcje

dodano: 
31.08.2017
komentarzy: 
0

29 sierpnia 2017 roku YouTube opisał na swoim blogu zmiany graficzne wprowadzone w serwisie oraz nowe funkcje. Na oficjalnym kanale YouTube Spotlight pojawił się także film przedstawiający udogodnienia, jakie marka oferuje użytkownikom urządzeń mobilnych.


Zmiana logotypu. Źródło: youtube.googleblog.com

Jak widzimy, zespół platformy wideo odświeżył wygląd strony i aplikacji mobilnych, gdzie znajdziemy teraz więcej bieli, a także wprowadził nowy logotyp. Ikona YouTube jest bardziej podłużna, a charakterystyczny, czerwony symbol „play” został przeniesiony przed napis. Dodano także możliwość przełączenia widoku z jasnej wersji kolorystycznej na taką z ciemnym motywem w tle.

Zmiany w wyglądzie serwisu na przestrzeni lat. Źródło: youtube.googleblog.com

Dodatkowo w ramach nowości wprowadzono udogodnienia dla użytkowników, którzy korzystają z YouTube’a na urządzeniach mobilnych. Jednym z nich jest możliwość oglądania filmików w pozycji pionowej – jak zapewniają twórcy, także w trybie pełnoekranowym. Inne wprowadzone zmiany to m.in.: przewijanie wideo w przód lub w tył o dziesięć sekund przez podwójne stuknięcie palcem w ekran (każde kolejne to dodatkowe dziesięć sekund), opcja przeglądania innych materiałów podczas oglądania czy też zmiana tempa odtwarzania – do wyboru mamy sześć dodatkowych prędkości, z których trzy spowalniają, a trzy przyspieszają film.

Krótką prezentację można obejrzeć na nagraniu:

Szczegółowy opis aktualizacji znajduje się tutaj.

Zdjęcie główne: nowe logo YouTube’a, screen ze strony youtube.com

(bm)

Źródło:

youtube.com, YouTube: What will you watch next?, YouTube Spotlight, 29.08.2017 /youtube.googleblog.com, A new YouTube look that works for you, 29.08.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin