.

 

YouTube zmienia zasady dotyczące obecności dzieci na platformie

dodano: 
12.06.2019
komentarzy: 
0

YouTube uaktualnił zasady dotyczące treści oraz opcji dostępnych dla dzieci – informuje wersm.com. Czytamy, że według nowego regulaminu zasięgi filmów z nieletnimi „w niepokojących sytuacjach” mają być ograniczane, a dzieci będą mogły prowadzić transmisje na żywo tylko pod nadzorem dorosłych opiekunów.

YouTube ogłosił, że „kanały, które nie zastosują się do nowego regulaminu, mogą stracić możliwość streamingowania” – podaje źródło. Dodatkowo czytamy, że serwis wprowadza nowe narzędzia wykrywające nieodpowiednie treści w materiałach na żywo. Związane jest to z artykułem New York Timesa, w którym dziennik oskarża YouTube’a o sugerowanie dorosłym użytkownikom filmów, w których występują „tylko częściowo ubrane dzieci w wieku przedszkolnym”.

W odpowiedzi na zarzuty YouTube zapowiedział, że będzie ograniczać rekomendowanie tego typu treści – czytamy dalej. Serwis zaznaczył jednak, że całkowity zakaz sugerowania użytkownikom filmów z dziećmi mocno zaszkodziłby niektórym twórcom zdobywającym wyświetlenia właśnie dzięki rekomendacjom – opisuje wersm.com.

„Odpowiedzialność jest naszym priorytetem, a głównym obszarem, na którym się skupiamy, jest ochrona nieletnich i rodzin” – cytuje oświadczenie YouTube’a źródło. „Dzięki tym aktualizacjom będziemy mogli lepiej identyfikować filmy, które są nieodpowiednie i stwarzają zagrożenie dla dzieci” – dodał serwis.

Czytaj więcej:  YouTube wprowadza ograniczenia mające zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych

Dalej czytamy, że w pierwszym kwartale 2019 roku YouTube usunął ponad 800 tys. filmów naruszających zasady bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników. Serwis ogłosił także, że współpracuje z organami ścigania, które badają przestępstwa przeciwko dzieciom – dodaje źródło. (ak)

Źródło:

wersm.com, Children Won’t Be Able To Go Live On YouTube Without Adult Supervision, George Carey-Simos, 10.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin