sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZ facebookowego Menedżera stron będzie można wysyłać marketingowe maile?

Z facebookowego Menedżera stron będzie można wysyłać marketingowe maile?

Facebook wprowadza nową funkcję do aplikacji Menedżer stron – podaje socialmediatoday.com. Dzięki niej będzie można wysyłać marketingowe maile dostosowane do odbiorców. Czytamy, że opcję zauważyło paru użytkowników aplikacji – w tym ekspertka od social mediów, Meg Coffey, która na Twitterze opublikowała screeny przedstawiające działanie funkcji.

Jak zauważa źródło, najpierw trzeba będzie potwierdzić swój adres mailowy. Następnie osoba zarządzająca stroną będzie musiała ręcznie dodać adresy e-mail do swojej bazy danych. W czasie tego procesu pojawi się także prośba o potwierdzenie, że wszyscy dodani odbiorcy dali wyraźne pozwolenie na kontaktowanie się z nimi za pomocą mailowych wiadomości promocyjnych – czytamy dalej.

screen

screen

screen

Źródło: twitter.com/TexanMeg

Po wyrażeniu zgody na warunki korzystania z Facebooka można będzie rozpocząć tworzenie promocyjnych maili w aplikacji z podglądem tematu i treści.

screen

screen

Źródło: twitter.com/TexanMeg

Źródło zwraca uwagę, że wszystkie wiadomości będą dostarczane do odbiorców ze spersonalizowanego adresu @business.mailbyfb.com, jaki powstaje dla każdej strony. Zdaniem socialmediatoday.com, adres, z którego wysyłany jest mail, oraz potrzeba ręcznego wprowadzania kontaktów, sprawia, że nowa funkcja niczego nie ułatwia i nie różni się funkcjonalnością od standardowych systemów CRM. Czytamy, że może to być jedynie sposób na analizowanie różnych działań marketingowych w jednej aplikacji lub wykorzystanie listy mailingowej do budowania niestandardowych grup odbiorców reklam w przyszłości.

Ze zgromadzonych przez źródło informacji wynika, że funkcja pojawiła się u niektórych użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Australii. (ak)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj