Z zagranicy

dodano: 
20.05.2005
komentarzy: 
0

Kampania w 7 krajach
MEDIA CONSULTA z centralą w Berlinie rozpoczęła pracę dla Bausch & Lomb, jednego ze światowych liderów w produkcji szkieł kontaktowych i preparatów zapobiegających chorobom oczu. Celem kampanii edukacyjnej, prowadzonej w siedmiu krajach Europy Środkowej i Wschodniej (Rosja, Czechy, Słowacja, Polska, Grecja, Węgry, Rumunia), jest rozbudzenie świadomości szeroko rozprzestrzeniającej się dziś choroby – zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD - Age-related Macular Degeneration). Działania PR skupią się również wokół preparatu Ocuvite, który spowalnia, a nawet zatrzymuje postęp choroby. W Polsce kampanię realizuje agencja PRIMUM PR.

Blogi spowodują kryzys?
Jay Rosen z wydziału dziennikarstwa New York University uważa, że popularność blogów to wyzwanie dla branży PR-owskiej. Według niego PR to kontrola, a rozprzestrzenianie się informacji i liczba ich źródeł w internecie mogą być nie tylko dużym problemem dla PR-owców, ale wręcz spowodować kryzys w branży. Dwa tygodnie temu Richard Edelman z agencji Edelman pisał o pogardzie blogerów wobec PR-owców i przygotował również raport o prawdopodobnych skutkach blogów dla firm.

Globalnie lepiej
Niemieckie agencje PR osiągają coraz większe obroty – czytamy w Neues PR Portal. Przykładem jest agencja Weber Shandwick Deutschland, której rozkwit spowodowany jest nie tylko zwiększającym się popytem na usługi PR, ale przede wszystkim jej międzynarodową działalnością. Ogromne korzyści przynosi firmie współpraca z partnerskimi agencjami zrzeszonymi w Interpublic Group of Companies. Za przykładem idą inne niemieckie agencje, które coraz częściej dostrzegają konieczność stworzenia specjalnych ofert PR dla międzynarodowego, globalnego klienta.

Pisanie popłaca
„Rzecznicy prasowi i specjaliści PR uważają, że odwiedziny w redakcjach nie mają wpływu na efekt ich pracy. Znacznie ważniejsze są informacje prasowe, fachowe artykuły oraz odpowiadanie na zapytania dziennikarzy”. Powyższe wnioski to wynik kolejnego badania przeprowadzonego przez niemiecki serwis news aktuell - „PR - Trendmonitor”. W kwietniu wzięło w nim udział 3 402 specjalistów i szefów PR agencji i biur prasowych.

4 miliony dla drużyny
Władze Hesji, niemieckiego landu, zainwestują 4 miliony euro w kampanię wizerunkową swojej drużyny piłkarskiej. Hasło kampanii brzmi: „Hessen-Tooor zur Welt 2006”.

Szpitale nie doceniają PR
Niemieckie szpitale, nawet te należące do największych koncernów, mają problemy z własnym wizerunkiem. Wynika to z badań „Hospital Branding” przeprowadzonych przez firmę doradczą Haarmann Hemmelrath. Większość szpitali, które nie cieszą się dobrą opinią pacjentów i lekarzy, w dalszym ciągu nie docenia działań PR i dlatego nie angażuje się w działania komunikacyjne. Badanie wykazało, że jednocześnie pacjenci przywiązują coraz większą wagę do wizerunku placówek zdrowia.

Efektywność kampanii
PRISA (Institute for Public Relations and Communication Management in South Africa) zorganizowała debatę nt. badania efektywności działań PR-owskich - poinformował serwis Biz-community z RPA. Okazuje się, iż mimo że większość osób zgadza się, że monitoring mediów to najważniejszy element badający efektywność kampanii PR-owskich, to jednak często nie jest on stosowany. Podczas debaty, w której uczestniczyli przedstawiciele firm monitorujących media, agencji, działów PR oraz reprezentanci stowarzyszeń branżowych, dyskutowano, czy podczas badania efektywności powinno się brać pod uwagę jedynie strony redakcyjne, czy również strony z advertorialami oraz reklamami. Rozmawiano również o normach etycznych, których powinni się trzymać PR-owcy. „Zawsze bądź uczciwy wobec swojego klienta lub przełożonego w kwestii ewaluacji twoich działań. Nie twierdź, że firma jest sławna, jeśli kupiłeś powierzchnię” - twierdzi Bridget Von Holdt z PRISA. Dyskutowano także o obliczaniu ekwiwalentu reklamowego, który jest liczony jako trzykrotność wartości reklamowej danej powierzchni. Nie ustalono jednak, w jaki sposób liczyć negatywne informacje, czy powinny być one mnożone przez 3, czy może przez 4. Ustalono jednak, że wszystkie media mają taką sama wartość i ekwiwalent reklamowy powinien być liczony bez względu na rodzaj medium.

Źródło:

Neues PR Portal, Financial Times, The Media Report, Biz-community
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin