Z zagranicy

dodano: 
19.08.2005
komentarzy: 
0

Międzynarodowa konferencja
W dniach 22-25 października w Miami Beach odbędzie się międzynarodowa konferencja organizowana przez Public Relations Society of America. Konferencji będą towarzyszyć liczne seminaria oraz ponad 120 warsztatów. Więcej szczegółów na stronie PRSA.

Zmiany w PRSA
W zarządzie Public Relations Society of America nastąpiły zmiany. Ronda Weiss z kalifornijskiej agencji Rhoda Weiss & Associates została wybrana na stanowisko nowego prezydenta. Weiss wykłada również na uniwersytecie kalifornijskim. Natomiast Barbara McDonald została nowym wiceprezydentem ds. marketingu PRSA.

Obsługa medialna olimpiady w Beijing
Za trzy lata odbędą się igrzyska olimpijskie w Beijing, które mają być przełomem w budowaniu wizerunku Chin jako kraju otwartego i rozwijającego się w sposób kontrolowany. Komitet organizujący to wydarzenie planuje zatrudnić międzynarodową agencję PR, która pomoże w obsłudze medialnej. Agencje Hill and Knowlton, Weber Shandwick i Burson-Marsteller są brane pod uwagę – czytamy w The Australian.

Niebezpieczny PR – skandal w Niemczech

Portal Neewsroom.de poinformował o nieczystych praktykach zarówno niemieckich dziennikarzy, jak i PR-owców oraz lobbystów. Niebezpieczeństwo zamieszczania niezgodnych z prawdą informacji powstało w momencie masowych zwolnień dziennikarzy, którzy ratunek znajdują w działach PR. Z kolei pozbawione pracowników redakcje nie są w stanie sprawdzać wszystkich nadsyłanych wiadomości. W ten właśnie sposób w niemieckiej prasie od czasu do czasu ukazują się materiały o zatrważających treściach, np. zbliżającej się epidemii ptasiej grypy. O tego typu wiadomości postarało się farmaceutyczne lobby. Cały artykuł w oryginale można przeczytać na stronie Neewsroom.de.

Źródło:

Neewsroom.de, PRSA, The Australian
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin