Zalegalizować miłość: Google walczy z dyskryminacją gejów i lesbijek w Polsce

dodano: 
10.07.2012
komentarzy: 
1

Google rozpoczyna w Polsce i w Singapurze akcję „Zalegalizować miłość”. „Chcemy, by nasi pracownicy, którzy są gejami, lesbijkami czy transseksualistami, mogli się czuć równie dobrze w pracy, jak i poza nią”- powiedział Mark Palmer Edgecumber, szef jednego z departamentów Google.

Celem akcji jest walka z homofobią oraz kryminalizacją homoseksualności. Firma zamierza wspierać organizacje, które walczą o prawa gejów i lesbijek. W przeszłości Google napotkało sytuacje, w których nie mogło delegować pracowników odmiennej orientacji seksualnej do pewnych krajów, ponieważ mogło im grozić za to więzienie.

„Zalegalizować miłość” początkowo obejmie Singapur i Polskę. „Singapur chce być globalnym centrum finansowym i światowym liderem. Możemy uzmysłowić im, że jeśli chcą nimi być, muszą traktować wszystkich ludzi, bez względu na ich orientacje seksualną, tak samo” – powiedział Edgecumber. Zaś Polska została wybrana ze względu na to, że nie są zalegalizowane w niej związki homoseksualne. Jednak firma zastrzega, że jej działania nie są nastawione na legalizację małżeństwa osób tej samej płci, ale na promocję bezpieczeństwa gejów i lesbijek. (kg)

 

Źródło:

Gazeta.pl, Google rozpoczyna walkę z dyskryminacją gejów. Zacznie od Polski, prot, 9.07.2012
komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
10.07.2012
13:16:02
jak czytam taki...
(10.07.2012 13:16:02)
to na prawdę zazdroszczę ludziom pracującym w takiej firmie. U mnie jest zakaz zbyt częstego chodzenia do toalety, zakaz picia kawy w 2 osoby, a także zakaz słuchania innego radia niż klasyka... jazz... A tu google taka kampanie przeprowadza... Polskie firmy są 100 lat w tyle..A mentalność niektórych prezesów poraża
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin