poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZbliża się Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2022. Znamy program

Zbliża się Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2022. Znamy program

Od 24 do 28 października 2022 roku trwać będzie Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach wydarzenia zaplanowano pięć dni prelekcji, wywiadów i paneli poświęconych zrównoważonego rozwoju. W tym roku odbywa się ósma odsłona konferencji.

Seria spotkań i warsztatów organizowanych przez CSR Info ma pomóc uczestnikom lepiej zrozumieć, czym są ESG, CSR oraz jaką rolę odgrywa koncepcja zrównoważonego rozwoju w biznesie.

„To tematy zyskujące niezwykłą popularność w ostatnich latach związaną z rosnącą świadomością społeczeństwa oraz szukaniem nowych – lepszych systemów funkcjonowania przedsiębiorstw. Odpowiedzialne praktyki nie są już jedynie działaniami wizerunkowymi, a firmy stosujące je na co dzień udowadniają, że da się pogodzić ekspansję z poszanowaniem dla ludzi i środowiska, co zaskakująco pozytywnie odbija się na wynikach finansowych” – wskazują organizatorzy wydarzenia.

Jak czytamy, z uwagi na nowe wymagania legislacyjne wprowadzane przez Radę Unii Europejskiej, obejmujące coraz większą liczbę spółek i organizacji, „raportowanie kwestii ESG staje się dla nich nieuniknionym prawnym obowiązkiem”, co więcej, prezentacja takich działań stała się ważnym kryterium oceny dla inwestorów, bo wyniki te pokazują im m.in. stabilność i potencjał firm do rozwoju.

Agenda TOB2022 przestawia się w następująco:

• 24 października (poniedziałek): Strategia i zrównoważone finansowanie

• 25 października (wtorek): Raportowanie ESG

• 26 października (środa): Ryzyka klimatyczne i wyzwania dotyczące bioróżnorodności

• 27 października (czwartek): Kryteria społeczne w ocenie i praktykach spółek

• 28 października (piątek): Centra kompetencyjne ESG w spółce i rola menedżera ESG

Więcej informacji można znaleźć na stronie. Tam również odbywa się rejestracja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj