Zgłoszenia do raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce 2012. Dobre praktyki

dodano: 
07.12.2012
komentarzy: 
0

Rozpoczął się nabór dobrych praktyk do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2012. Dobre praktyki”, publikowanego od ponad 10 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Raport stanowi przegląd działań firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku.

Każda firma, która w 2012 roku zrealizowała dobrą praktykę CSR, może ją zgłosić do raportu w jednym z siedmiu obszarów, zgodnych z normą ISO 26000:

-  Ład organizacyjny

- Praktyki z zakresu pracy

- Prawa człowieka

- Środowisko

- Uczciwe praktyki operacyjne

- Zagadnienia konsumenckie

- Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej

Zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez Komitet Merytoryczny pod względem kryteriów: adekwatności działania z misją firmy; innowacyjności praktyki względem realizowanych wcześniej i względem innych firm; tworzenia wzajemnych korzyści dla firmy i dla interesariuszy; oraz wymierności działania pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym.

W tym roku stworzono osobną kategorię „praktyk długoletnich” opisanych w poprzednich edycjach raportu i kontynuowanych przez firmy. Praktyki te zostaną opisane w osobnej części raportu.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie do 9 stycznia 2013 r. Opublikowanie dobrej praktyki w raporcie jest nieodpłatne.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin