.

Złote Maliny w ogniu krytyki wycofują jedną z nominacji i przepraszają

dodano: 
27.01.2023
komentarzy: 
0

11 marca 2023 roku odbędzie się coroczne rozdanie Złotych Malin, „nagród” za najgorsze filmy i role. Lista nominowanych w kategorii „najgorsza aktorka” wywołała krytykę w mediach, ponieważ znalazła się wśród nich dwunastoletnia aktorka, Ryan Kiera Armstrong, znana z filmu „Podpalaczka” – informuje tvn24.pl.

Głosw sprawie zabrała m.in. aktorka Drew Barrymore, która powiedziała w swoim programie, że to nie pierwszy raz, kiedy do Złotych Malin nominowane zostało dziecko. „Należy umieć śmiać się z samego siebie, jednak w przypadku dzieci jest to zwykłe prześladowanie” – skomentowała sytuację aktorka.

25 stycznia 2023 roku organizator Złotych Malin John Wilson wydał oświadczenie, w którym zawarł również przeprosiny skierowane do młodej aktorki. „Krytyka wyboru Armstrong jako nominowanej do jednej z naszych nagród zwróciła naszą uwagę na to, jak bardzo nieczuli byliśmy. W rezultacie usunęliśmy nazwisko Armstrong z ostatecznego głosowania. Uważamy również, że pani Armstrong należą się publiczne przeprosiny i pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu krzywdy, jakiej doświadczyła w wyniku naszych wyborów” – czytamy w oświadczeniu.

Ponadto John Wilson ogłosił, że od tej pory przyjęta zostaje zasada głosowania, która wyklucza z głosowania artystów i filmowców poniżej 18 roku życia.

W 2022 roku organizatorzy Złotych Malin usunęli z listy nominowanych aktora Bruce'a Willisa. Rozdanie nagród odbyło się cztery dni przed ujawnieniem przez rodzinę aktora, że u Willisa wykryto afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. Organizatorzy przyznali wówczas, że dowiedzieli się o diagnozie aktora dopiero po przeczytaniu oświadczenia. (zd)

Źródło:

tvn24.pl, Dziecięca aktorka nie dostanie Złotej Maliny. Organizatorzy przepraszają 12-latkę, 26.01.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin