Zmiany w Grupie Arskom. Rafał Romaniuk został współwłaścicielem, Marek Buklarewicz prezesem

dodano: 
29.05.2020
komentarzy: 
0

W maju 2020 roku Grupa Arskom poinformowała o zmianach w zarządzie. Rafał Romaniuk został współwłaścicielem, a Marek Buklarewicz objął stanowisko prezesa. Zmiany wynikają z połączenia agencji Arskom i spółki komunikacyjnej Sport Brokers w jeden podmiot – Arskom Sport Brokers.

Rafał Romaniuk dotychczas był prezesem Arskomu i powstałej w 2018 roku spółki komunikacyjnej Sport Brokers. Jako prezes odpowiadał za tworzenie strategii całej spółki i zarządzanie nią.

Romaniuk z Arskomem jest związany od września 2017 roku. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i odpowiadał za działalność operacyjną agencji. Zanim dołączył do Arskomu, przez siedem lat pracował w Grupie Onet-RAS Polska. Najpierw był dziennikarzem Przeglądu Sportowego, potem pełnił kolejno funkcje szefa działu piłkarskiego, zastępcy redaktora naczelnego i szefa działu internetowego. Później jako dyrektor zarządzający odpowiadał za segment sportowy Grupy Onet-RAS, obejmujący pisma Przegląd Sportowy i Sport oraz serwisy eurosport.onet.pl, przegladsportowy.pl oraz ekstraklasa.tv. W branży medialnej pracuje od 2006 roku. Karierę zaczynał w Polska The Times, gdzie był zastępcą szefa działu sportowego.

Rafał Romaniuk został wspólnikiem Wojciecha Szaniawskiego, właściciela i założyciela Arskom Group.

Rafał Romaniuk

Rafał Romaniuk

Marek Buklarewicz poprzednio, od marca 2019 roku, był partnerem zarządzającym Sport Brokers. Wcześniej w Arskomie pracował jako Project Manager, Project Director i dyrektor operacyjny. Przed dołączeniem do agencji w kwietniu 2015 roku był związany z grupą Ringier Axel Springer Polska. Jest absolwentem Wydziału Nauk Politycznych na Aberystwyth University w Walii.

Marek Buklarewicz

Marek Buklarewicz

Partnerem Arksom Sport Brokers pozostaje dziennikarz Michał Pol. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin