niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZmiany w wyglądzie Facebooka. Aplikacja umożliwia wyłączanie powiadomień

Zmiany w wyglądzie Facebooka. Aplikacja umożliwia wyłączanie powiadomień

Użytkownicy Facebooka zyskują możliwość kontrolowania paska nawigacyjnego platformy. Pojawia się nowa opcja ustawiania skrótów – informuje techcrunch.com.

Uproszczenie jest rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie chcą, aby ich Facebook był przeładowany – czerwone znaczniki na ekranie głównym próbowały przyciągnąć uwagę ludzi na losowe treści, które niekoniecznie mogły ich interesować – czytamy.

Zmiany pozwalające na ograniczenie pojawiających się czerwonych powiadomień, dotyczących m.in. grup, wiadomości, zaproszeń do znajomych na pasku są realizacją wcześniejszych zapowiedzi.

Czytaj więcej: Facebook próbuje uprościć wyłączanie powiadomień

Jak informuje źródło, ​​ustawienia paska skrótów są już dostępne dla większości użytkowników iOS, natomiast dla właścicieli Androida pojawią się one w ciągu najbliższych tygodni.

Aby użyć opcji „Ustawienia paska skrótów”, należy dotknąć i przytrzymać dowolny skrót na pasku nawigacji, który znajduje się na dole ekranu głównego Facebooka na iOS i na górze Androida. Pojawiające się menu pozwala całkowicie usunąć wybraną kartę lub pozostawić ją, ale wyłączyć nakładki czerwonej liczby znaczników. Spowoduje to zwolnienie miejsca na pasku nawigacyjnym, co ma zapewnić komfort wizualny – podaje dalej techcrunch.com.

Źródło: techcrunch.com

Rzecznik Facebooka przyznaje w rozmowie z techcrunch.com, że ludzie powinni mieć możliwość dostępu do tych treści, które są dla nich ważne. Agresywna promocja niektórych z zapomnianych funkcji w tym przypadku może mieć odwrotny, negatywny skutek. (kd)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj