.

Znamy laureatów 12 edycji Plebiscytu MediaTory!

dodano: 
03.12.2018
komentarzy: 
0

Już po raz 12 studenci dziennikarstwa z polskich uczelni wybrali najlepszych ich zdaniem dziennikarzy minionego roku akademickiego. Laureatów Plebiscytu MediaTory ogłoszono 1 grudnia 2018 roku.

W kategorii TORpeda nagrodę otrzymał dziennikarz Onetu Dawid Serafin za materiał „19 lat temu oskórował studentkę. Podejrzany o morderstwo został zatrzymany. Ujawniamy kulisy śledztwa”.

Adriana Rozwadowska z Gazety Wyborczej została z kolei laureatką w kategorii ProwokaTOR. Nagrodzono ją za teksty dotyczące warunków pracy w firmie Amazon.

InicjaTOREM 2018 został Rafał Gębura, twórca kanału „7 metrów pod ziemią” na YouTubie – „Za poruszanie problemów społecznych w rozmowie ze zwykłym bohaterem. Za udowadnianie, że rzetelne treści można tworzyć na różnych platformach”.

W kategorii NawigaTOR nagrodzono Katarzynę Borowiecką – za prowadzenie audycji „ABC Popkultury – zestaw powiększony” w Trójce – Programie 3 Polskiego Radia. To pierwsza w historii konkursu kobieta nagrodzona w tej kategorii.

AkumulaTORami 2018 zostali twórcy projektu „Movie Się”, docenieni za „merytoryczną krytykę oraz profesjonalne recenzje najważniejszych pozycji filmowych we współczesnej kulturze” oraz „porywające dyskusje oraz pasję, które ładują odbiorców pozytywnymi emocjami”.

Justyna Kopińska z Gazety Wyborczej zdobyła nagrodę w kategorii ReformaTOR za materiał „Pedofilia w Kościele. Ksiądz gwałcił 13-latkę. Nadal odprawia msze” – „Za reportaż, który przyczynił się do historycznego wyroku nakładającego karę odszkodowania i dożywotniej renty dla ofiary księdza-pedofila”.

DetonaTORem 2018 został z kolei Grzegorz Głuszak („Superwizjer” TVN), nagrodzony za ujawnienie szczegółów 18-letniego niesłusznego pobytu w więzieniu Tomasza Komendy.

W kategorii ObserwaTOR nagrodę otrzymała Ewa Winnicka, autorka reportażu „Był sobie chłopczyk”.

Podczas gali statuetkę odebrała także Małgorzata Szejnert, która została uhonorowana tytułem AuTORytetu w 12 edycji Plebiscytu MediaTory. W tej kategorii dziennikarze nagradzani są za całokształt działalności, rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

Za organizację 12 edycji Plebiscytu odpowiadają Stowarzyszenie MediaTory i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński, sponsorem głównym – Samorząd Studentów UJ, a partnerem strategicznym – Warszawski Instytut Bankowości. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

PRoto.pl jest patronem medialnym Plebiscytu Mediatory. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin