Znani Polacy z sukcesem zbierają fundusze dla służby zdrowia w ramach akcji #Hot16Challenge

dodano: 
11.05.2020
komentarzy: 
0

Polski Hip-Hop postanowił wesprzeć służbę zdrowia dzięki akcji #Hot16Challenge. Zbiórkę, którą zainicjował na portalu siepomaga.pl raper Solar (Karol Poziemski), wsparło już prawie 400 tys. osób.

#Hot16Challenge powstało w 2014 roku w odpowiedzi na popularną internetową akcję #IceBucketChallenge, w której artyści, celebryci i influencerzy wylewali na siebie wiadro lodowatej wody, aby zwiększyć świadomość na temat stwardnienia rozsianego. Raperzy zamienili wtedy wiadro wody na zwrotkę utworu składającą się z 16 wersów. Każda z osób, która bierze udział w challenge’u, nominuje do niego cztery kolejne osoby. Teraz akcja powróciła, aby wesprzeć polską służbę zdrowia, walczącą z pandemią koronawirusa. W zbiórkę, oprócz raperów, zaangażowali się także znani polscy muzycy.

„W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna – Beef z koronawirusem #hot16challenge – organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. (…) Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek »Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem«!” – opisuje zbiórkę Solar na stronie siepomaga.pl.

Na stronie hot16challenge.network można znaleźć filmy wszystkich twórców, którzy wzięli udział w akcji. Swoje nagrania zaprezentowali m.in. raperzy: Taco Hemingway, VNM, Boesu, Szpaku, MATA, Rachim, Numer raz, Kali, Sokół czy Pezet. Popularnością cieszą się także wideo artystów na co dzień nie związanych z rapem czy hip-hopem, m.in.: Dawida Podsiadły, Margaret, Norbiego, Natalii Szroeder czy Rafała Brzozowskiego.

W akcję zaangażowały się także znane osoby niezwiązane z branżą muzyczną takie jak polityk Janusz Korwin-Mikke, profesor Marcin Matczak (ojciec rapera MATY), dziennikarz Michał Pol czy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Do 11 maja 2020 roku zbiórkę wsparło prawie 400 tys. osób. Zebrana kwota przekroczyła zakładany próg (milion złotych) o 30 proc. i wynosi ponad 1,3 mln zł (stan do godziny 12:00 11 maja 2020 roku). (ak)

Zdjęcie główne: youtube.com - Dawid Podsiadło

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin