„Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”. Ruszyła kampania MON

dodano: 
15.10.2018
komentarzy: 
0

W niedzielę 15 października 2018 roku w Lublinie minister Mariusz Błaszczak zainaugurował ogólnopolską kampanię rekrutacyjną Wojska Polskiego.

Kampania polskiej armii ma na celu zachęcenie większej liczby osób do wstępowania do wojska. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że dzięki tej kampanii w następnym roku może przybyć nawet 10 tys. nowych żołnierzy. Dodał również, że to „innowacyjna kampania, wykorzystująca nowoczesne formy przekazu”.

O rozpoczęciu kampanii poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej na swojej stronie.  

Kampania pod nazwą „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” ruszyła 14 października 2018 roku. W ramach akcji żołnierze z całego kraju spotkają się z Polakami i opowiedzą o zaletach pracy w wojsku.

Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało, że spotkania będą organizowane w tzw. formule tygodni rekrutacyjnych, co miesiąc w wyznaczonym tygodniu żołnierze z wybranych jednostek wraz z przedstawicielami Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych wyruszą w teren, aby opowiedzieć o specyfice swojej pracy.

Jak poinformowano w komunikacie, żołnierze odwiedzą takie miejsca jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki.

Zdaniem szefa MON-u, kampania ma pokazać, że zawód żołnierza to nie tylko służba, ale również prestiżowa i perspektywiczna praca, z możliwością zdobycia ciekawych doświadczeń i poznania ludzi z całego świata.

Docelowo Ministerstwo chce zwiększyć liczebność we wszystkich rodzajach sił zbrojnych – „wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej, w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów” – czytamy w komunikacie. (pm)

Czytaj też: Ministerstwo Zdrowia z kampanią „DEPRESJA. Rozumiesz – Pomagasz”

Źródło:

mon.gov.pl
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin