.

raport rekrutacja

IV kwartał 2020: lekki spadek na rynku pracy

dodano: 
09.02.2021

Autor:

PRoto.pl
komentarzy: 
0

W czwartym kwartale 2020 roku obserwowaliśmy niewielki spadek na rynku pracy w branży public relations w stosunku do poprzedniego kwartału tego roku. W czasie od października do grudnia 2020 roku pojawiło się na PRoto.pl 137 ogłoszeń o pracy dla PR-owców, a w okresie od czerwca do września ofert było 167. Liczba ofert z ostatniego kwartału 2020 roku wciąż jest niemal drukrotnie wyższa od tej z kwartału drugiego, w którym w związku z pandemią obserwowaliśmy załamanie na rynku pracy w PR. W porównaniu do poprzednich lat ofert wciąż jest znacznie mniej.

Zobacz więcej: II kwartał 2020: załamanie na rynku pracy w PR

40 proc. PR-owców boi się utraty pracy w związku z koronakryzysem

Widać poprawę na rynku pracy w PR. Raport za III kwartał 2020

W okresie od kwietnia do czerwca pojawiło się bowiem zaledwie 72 ogłoszenia o pracy. W październiku 2020 roku umieszczono 44 ogłoszenia, w listopadzie było ich 51, a w grudniu – 42.

Szukasz pracownika? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na PRoto.pl!

64 proc. opublikowanych ofert pochodziło od agencji PR, natomiast 36 proc. zamieściły firmy i instytucje. Agencje najczęściej – w połowie przypadków – szukały osób na stanowiska konsultantów czy asystentów. 26 proc. ofert opublikowanych przez firmy PR było skierowane do specjalistów, a 18 proc. – do menedżerów i dyrektorów. Tylko 6 proc. stanowiły ogłoszenia dla praktykantów i stażystów.

W firmach i instytucjach praktykantów i stażystów w trzecim kwartale 2020 roku nie szukano w ogóle. Najrzadziej kierowano ogłoszenia do konsultantów i asystentów (2 proc.), a najczęściej – do specjalistów (82 proc.). Rekrutacji na stanowiska menedżerskie czy dyrektorskie dotyczyło 16 proc. ofert pracy w firmach i instytucjach.

Nadal najwięcej (82 proc.) ogłoszeń o pracę dla PR-owców dotyczyło zatrudnienia w województwie mazowieckim, przede wszystkim w Warszawie. Dalej znalazły się województwa dolnośląskie, małopolskie i śląskie – ale z dużo mniejszą liczbą ofert. Wciąż w ofertach często pojawiała się możliwość pracy zdalnej lub w modelu hybrydowym. (mb)

Szukasz pracy? Zobacz najnowsze ogłoszenia na PRoto.pl!

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter


 

Akceptuję regulamin