Artur Szczęsny

Artur Szczęsny

Obecne stanowisko:

Kierownik działu komunikacji w Zachęcie

Od stycznia 2020 roku kierownik działu komunikacji w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki. Jest odpowiedzialny za koordynację pracy działu, współtworzenie strategii komunikacji i PR instytucji, planowanie kampanii poszczególnych wystaw oraz współpracę z rzecznikiem prasowym Zachęty.

Poprzednio pracował jako pełnomocnik dyrektora ds. komunikacji Biennale Warszawa. Wcześniej kierował zespołami komunikacji w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Współpracował również m.in. z Instytutem Teatralnym w Warszawie i Biurem Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Katowice Miasto Ogrodów. Był także rzecznikiem prasowym Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, a w 2017 roku założył agencję HORSE WITH WINGS AGENCY specjalizującą się w komunikacji i public relations kultury, sztuki i nauki oraz audience development.

Szczęsny jest magistrem sztuki Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podyplomowo ukończył również kierunek Rozwój publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 2020 rok (w dziedzinie „Zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury”).

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin