Damian Ziąber

Obecne stanowisko:

Rzecznik prasowy

Z początkiem kwietnia 2020 roku objął stanowisko rzecznika prasowego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Będzie odpowiedzialny m.in. za prowadzenie komunikacji z mediami.

Od 10 kwietnia 2019 roku do lutego 2020 roku był dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej Grupy PZU. Odpowiedzialny był za strategię komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, prowadzenie biura prasowego, media społecznościowe, organizację wydarzeń korporacyjnych oraz sponsoring.

Poprzednio Damian Ziąber był PR Managerem i rzecznikiem prasowym w Prudential. Pracę tam zakończył na początku kwietnia 2019 roku.

Wcześniej zdobywał doświadczenie w komunikacji korporacyjnej podczas pracy dla marek takich jak Link4 i Sygma Bank (obecnie BNP Paribas Bank Polska). Pracował też w Philip Morris Polska SA, Telewizji itv, AMBRA S.A. Kolejno zajmowane stanowiska: koordynator ds. kontaktów instytucjonalnych, specjalista ds. PR, rzecznik prasowy, dyrektor departamentu PR. Dla Link4 pracował przez trzy lata. Karierę zawodową rozpoczął w BWE Leasing, skąd przeszedł do Philip Morris Polska. Odpowiadał tam za kontakty instytucjonalne, w tym m.in. za współpracę z administracją rządową. Uczestniczył w projektach z zakresu lobbingu, komunikacji wewnętrznej, zajmował się również kontaktami z mediami. W latach 2004-2005 pracował dla niszowej telewizji interaktywnej itv. Od 2005 do 2006 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego Grupy AMBRA, odpowiadając za PR korporacyjny i relacje inwestorskie.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, studiował również w Europejskim Instytucie Uniwersytetu we Florencji oraz na Uniwersytecie Quadriga w Berlinie.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin