Ewa Rogala

Obecne stanowisko:

zastępca rzecznika prasowego

Od maja 2019 roku zastępczyni rzecznika prasowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Do jej obowiązków należy reprezentowanie urzędu w kontaktach ze środkami masowego przekazu, utrzymywanie bieżących relacji z mediami krajowymi i zagranicznymi, informowanie o działaniach instytucji. Zajmuje się także utrzymywaniem bezpośrednich kontaktów z prezydentem Warszawy oraz zastępcami prezydenta, skarbnikiem, sekretarzem, biurami Urzędu oraz jednostkami organizacyjnymi miasta.

Rogala odpowiada również za realizację zadań w zakresie organizowania konferencji prasowych, eventów o znaczeniu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, monitorowanie mediów, tworzenie i koordynowanie prac zespołów zadaniowych do obsługi wydarzeń. Realizuje także zadania w zakresie redagowania materiałów prasowych, informacji i wypowiedzi rzecznika prasowego, a także przygotowuje sprostowania oraz inne pisma związane z kontaktami urzędu ze środkami masowego przekazu.

Ewa Rogala posiada doświadczenie w mediach – jako dziennikarka pracowała m.in. dla BBC, Polskiego Radia, „Newsweeka”, Onetu czy „Wysokich Obcasów”. Od 2016 do 2017 roku pełniła funkcję rzeczniczki Tramwajów Warszawskich. Jest absolwentką kierunku politologia ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytetecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin