Hanna Waśko Big Picture

Hanna Waśko

Obecne stanowisko:

Managing Director w Big Picture

Managing Director w agencji Big Picture. Od kilkunastu lat związana z branżą PR. Zanim stworzyła Big Picture, była biznesowo związana m.in. z Leo Burnett, 180 PR, a także z agencją Rc2, gdzie pełniła funkcję Strategic Directora. Zrealizowała liczne projekty z obszaru PR korporacyjnego, PR produktowego, CSR, public affairs, komunikacji zmiany i doradztwa kryzysowego. Jest autorką wieloletnich strategii PR m.in. dla: eurobanku, Noble Banku, Getin Banku, NEONET i NEO24.pl czy marek FMCG takich jak Milka, Prince Polo, Fortuna, adidas, Johnnie Walker, Tyskie. 
Jej autorskie programy wielokrotnie wyróżniano nagrodą Złotych Spinaczy, KTR, Effie. Członkini jury Young Creatives i KTR.

Łączy doświadczenie z sektora biznesowego z wieloletnim doświadczeniem w sektorze publicznym i NGO - specjalizuje się w obszarze public affairs i komunikacji społecznej, szczególnie bliskie są jej inicjatywy związane z promocją Polski. Odpowiadała za strategię PR m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich, Oxford Noble Foundation czy RAZEM 89 – społecznych obchodów 20-lecia i 25-lecia wolności. Pracowała także w brytyjskim Central Office of Information, instytucji odpowiedzialnej za komunikację państwa i jego instytucji z obywatelami, działającej przy rządzie Wielkiej Brytanii.

W ramach praktyki Big Picture prowadzi doradztwo filantropijne, konsultując działanie licznych organizacji pozarządowych, instytucji kulturalnych oraz prywatnych i korporacyjnych fundacji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Projekt: Polska, dziś w jego Radzie Strategicznej. Zasiada także w Zarządzie Fundacji Oxford Noble, która zainicjowała Program Studiów o Współczesnej Polsce na Uniwersytecie Oxfordzkim. Angażuje się we wspieranie NGOs promujących aktywność obywatelską, w różnych jej wymiarach – m.in. Fundacji im. Stefana Batorego czy organizacji pacjenckich.

W 2019 roku dołączyła do zarządu Związku Firm Public Relations jako wiceprezes. Odpowiada za aktywne zaangażowanie ekspertów zajmujących się komunikacją w projekty pro bono

Wrocławianka. Absolwentka nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz London School of Economics. Stypendystka brytyjskiego Hansard Society.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin