Łukasz Skalik

Obecne stanowisko:

Managing Director w Video Brothers

Managing Director Video Brothers – certyfikowanej agencji działającej na licencji YouTube, której celem jest łączenie internetowych twórców z telewizją oraz produkcja formatów wideo we współpracy z digital influencerami.

Karierę w mediach rozpoczął ponad dekadę lat temu. W TVP był producentem i reżyserem autorskiego programu młodzieżowego pt. Strefa Zrzutu. W 2005 trafił do portalu Interia.pl, gdzie wdrażał i kierował pierwszą polską telewizję internetową graną na żywo – Interia.tv. W 2007 został szefem obszaru multimediów w Wirtualnej Polsce. Odpowiadał m.in. za powstanie i rozwój WP.TV oraz pozyskanie od YouTube jednej z pierwszych licencji Multi-Channel Network na polskim rynku (2008). W swojej karierze stworzył i koordynował realizację ponad 50 serii wideo o charakterze rozrywkowym i publicystycznym, w tym Enigma, Uliczny Kombajn, Upd@te czy Welcome to Polandia. Ten ostatni ukazywał się pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i otrzymał prestiżowe wyróżnienie W3 Award w Los Angeles (2011). Był też pomysłodawcą wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą serwisu ToSieWytnie.pl.

W 2015 przeprowadził reorganizację sieci partnerstw YouTube należącą do Agory tworząc markę „Epic Makers”, którą rozwijał jako Dyrektor Programowy odpowiedzialny m.in. kreację, kontakty z partnerami oraz zasięgi.

Ukończył Stosunki Międzynarodowe (specjalizacja: handel zagraniczny) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

W wolnym czasie tato 5-letniego Tymka, z którym łączy go wspólne hobby - LEGO. Posiadacz Youtube Certified oraz rasowego mopsa z ADHD.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin