Przemysław Pohrybieniuk

Przemysław Pohrybieniuk

Obecne stanowisko:

Dyrektor zarządzający

Od 1 grudnia 2020 Przemysław Pohrybieniuk jest dyrektorem zarządzającym Kulczyk Foundation. Odpowiada za zarządzanie bieżącymi projektami fundacji, zadba o realizację jej strategii i podejmuje decyzje dotyczące kierunków jej działalności.

Przemysław Pohrybieniuk ma 25-letnie doświadczenie jako lider – pracował w firmach krajowych i międzynarodowych oraz organizacjach pozarządowych. Jest członkiem Rady Programowej Kongresu Ekonomii Wartości (Open Eyes Economy Summit) w Krakowie, Rady Uczelni Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Rady Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” (wcześniej pełnił również funkcję prezesa zarządu). W przeszłości pracował w firmach takich jak Dentons (Marketing & Business Development Director), BBDO (odpowiadał za PR), Danone (członek zarządu), PwC Polska (Director of Marketing Communications) i Sp!n Communications (Senior PR Coordinator), a także organizacjach ACCA Poland (dyrektor zarządzający na Polskę i Kraje Bałtyckie), Polskiej Federacji Producentów Żywności (Vice President), AIESEC (Corporate Partner) i Forum Odpowiedzialnego Biznesu (Vice President).

Był także współtwórcą i liderem programu społecznego „Podziel się posiłkiem” oraz „Mlecznego Startu” – produktu z obszaru biznesowych innowacji społecznych. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Zarządzania University of Bath w Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie główne: fot. Business Edge

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin