Instagram chce pomóc tym, którzy mają problemy osobiste

dodano: 
20.10.2016
komentarzy: 
0

Instagram od dawna uważany jest za barometr zdrowia psychicznego. Według badań przeprowadzonych w oparciu o komputerowy algorytm, naukowcy mogli przewidzieć, które filtry wywołują depresję u użytkowników. Ostatnio marka przygotowała nową funkcję. Pomaga ona tym instagramerom, którzy przechodzą przez trudny okres lub mają problemy emocjonalne.

Jeżeli sądzimy na podstawie zdjęć, że ktoś przechodzi gorszy czas lub istnieje takie prawdopodobieństwo, możemy to zgłosić anonimowo do administratorów Instagrama. Wtedy taka osoba otrzyma następującą wiadomość: „Ktoś widział twój post i sądzi, że możesz teraz przechodzić przez trudny okres. Jeśli potrzebujesz wsparcia, możemy ci pomóc”.

Serwis chce w ten sposób pokazać, że należymy do jednej wielkiej społeczności.  W ramach budowania odpowiedniej komunikacji nawiązano także współpracę z Narodowym Stowarzyszeniem ds. Zaburzeń Odżywiania (National Eating Disorders Association) oraz National Suicide Prevention Lifeline, infolinią mającą zapobiegać samobójstwom. Co więcej, użytkownicy mogą filtrować komentarze lub wyłączyć je całkowicie, jeśli czują, że mogą kogoś w jakikolwiek sposób zranić. Zablokowano na Instagramie również możliwość wyszukiwania takich haseł jak: samookaleczenie czy #thinspiration - obrazów, w których publikowano zdjęcia promujące zbyt szczupłą sylwetkę. Nowa funkcja jest obecnie dostępna w USA. (mw)

Źródło:

nytimes.com, Instagram's new feature is very important, Taylor Bryant
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin