Po Męskim Graniu w sieci pojawiają się apele o bojkot Grupy Żywiec. Firma odmawia komentarza

dodano: 
12.08.2020
komentarzy: 
0

Grupa Żywiec będzie musiała zmierzyć się z bojkotem? Apel o zaprzestanie kupowania produktów firmy zamieszczają w mediach społecznościowych internauci, którym nie spodobało się zachowanie artystów podczas tegorocznego Męskiego Grania.

Coroczny koncert Męskie Granie, którego organizatorem jest Grupa Żywiec, odbył się w tym roku 8 sierpnia – dzień po głośnym aresztowaniu aktywistki LGBT Margot. Z powodu pandemii tegoroczne wydarzenie miało zmienioną formułę – trasę odwołano, a występ finałowy (bez udziału publiczności) transmitowano na żywo w internecie. W trakcie koncertu muzycy okazali wsparcie dla społeczności LGBT – m.in. Orkiestra Męskiego Grania (w tym roku w składzie: Daria Zawiałow, Błażej Król i Igor Walaszek) weszła na scenę z tęczowymi flagami, a Dawid Podsiadło zmienił wers jednej ze swoich piosenek na słowa „Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny” (prawdopodobnie odnoszący się do apelu o równość córki prezydenta, Kingi Dudy, podczas wieczoru wyborczego).

Czytaj także: Kampania Przeciw Homofobii zaprasza na spotkanie Kingę Dudę i komentuje jej wypowiedź z wieczoru wyborczego

Gesty artystów nie spodobały się wielu internautom, którzy zaczęli namawiać do zaprzestania kupowania produktów Grupy Żywiec. W sieci pojawił się nawet hashtag #BojkotŻywca, pod którym użytkownicy zamieszczają informacje o markach, które należą do Grupy, oraz nagrania tłuczenia firmowych szklanek czy wylewania piwa.

screen

Źródło: twitter.com/MarekWieczerzak

screen

Źródło: twitter.com/Gabor80163844

screen

Źródło: twitter.com/KrzysiekBlues

screen

Źródło: twitter.com/JanoPiS2

screen

Źródło: twitter.com/Janek18018081

screen

Źródło: twitter.com/Makaisia

screen

Źródło: twitter.com/lukaszDG81666

screen

Źródło: twitter.com/Jaro2903

screen

Źródło: twitter.com/e_pjoter

PRoto.pl zwróciło się do Grupy Żywiec z prośbą o stanowisko firmy. W odpowiedzi Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych, przekazała nam, że firma nie komentuje tej sprawy.

Czytaj także: Radio Nowy Świat zmaga się z pierwszym kryzysem wizerunkowym?

(ak)

Zdjęcie główne: youtube.com/MeskieGranie

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin