Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
Wypłynęły poufne dane firmy Nestle. szwajcarska firma nestle 22 marca 2022 roku po południu została zaatakowana przez kolektyw anonymous – opisuje polsatnews.pl. powodem było kontynuowanie przez koncern działalności w rosji. hakerzy przechwycili, a następnie opublikowali w swoich kanałach społecznościowych 10 gb danych, wśród których znajdują się m.in. adresy e-mail, prywatna korespondencja oraz hasła do kont. źródło: twitter.com/youranontv. źródło przekazuje, że pakiet zawiera dane około 100 tys. klientów biznesowych giganta spożywczego. akcja została poprzedzona ostrzeżeniem – czytamy. na 48 godzin przed cyberatakiem hakerzy wezwali zachodnie firmy do zakończenia współpracy z rosją. działacze kolektywu uważają, że marki, które kontynuują swoje interesy w tym kraju, „przedkładają własny zysk nad solidarność z ofiarami wojny”. dalej dowiadujemy się, że lista działań grupy anonymous wciąż się wydłuża. ich działania dotknęły także rosyjskie firmy, rządowe bazy danych, kolej, agencję kosmiczną, przemysł stali czy białoruską telewizję – wymienia źródło. ostatnio hakerom udało się przejąć streaming kamer i dotrzeć do obywateli federacji rosyjskiej z przekazem na temat zbrodni, których rosyjscy żołnierze dokonują na ludności ukrainy. w weekend zhakowali transmisje koncertu propagandowego z udziałem putina. kolektyw umieścił również prawdziwe informacje o rosyjskiej agresji w serwisie społecznościowym vkontakte. (as).
Szwajcarska firma Nestle 22 marca 2022 roku po południu została zaatakowana przez kolektyw Anonymous – opisuje polsatnews.pl. Powodem było kontynuowanie przez koncern działalności w Rosji. Hakerzy przechwycili, a następnie opublikowali w swoich kanałach społecznościowych 10 GB danych, wśród których znajdują się m.in. adresy e-mail, prywatna korespondencja oraz hasła do kont.

Źródło: twitter.com/YourAnonTV
Źródło przekazuje, że pakiet zawiera dane około 100 tys. klientów biznesowych giganta spożywczego. Akcja została poprzedzona ostrzeżeniem – czytamy. Na 48 godzin przed cyberatakiem hakerzy wezwali zachodnie firmy do zakończenia współpracy z Rosją. Działacze kolektywu uważają, że marki, które kontynuują swoje interesy w tym kraju, „przedkładają własny zysk nad solidarność z ofiarami wojny”.
Dalej dowiadujemy się, że lista działań grupy Anonymous wciąż się wydłuża. Ich działania dotknęły także rosyjskie firmy, rządowe bazy danych, kolej, agencję kosmiczną, przemysł stali czy białoruską telewizję – wymienia źródło. Ostatnio hakerom udało się przejąć streaming kamer i dotrzeć do obywateli Federacji Rosyjskiej z przekazem na temat zbrodni, których rosyjscy żołnierze dokonują na ludności Ukrainy. W weekend zhakowali transmisje koncertu propagandowego z udziałem Putina. Kolektyw umieścił również prawdziwe informacje o rosyjskiej agresji w serwisie społecznościowym Vkontakte. (as)