.

 

2017 w PRoto.pl. TOP 5. W mediach

dodano: 
10.01.2018
komentarzy: 
0

PR-owiec w gronie najbardziej stresujących zawodów, krytykowana reklama Orange, Netflix płacący użytkownikom za tłumaczenie napisów, podkreślanie słów w Messengerze, odpowiedź Foods by Ann w sprawie larw w batonach – te przeglądy z mediów krajowych najbardziej zainteresowały czytelników PRoto.pl w 2017 roku.

1. PR-owiec jednym z najbardziej stresujących zawodów w 2017 roku

Na kariera.forbes.pl pojawiło się zestawienie najbardziej stresujących zawodów 2017 roku. Opracował je amerykański serwis pracy Career Cast.

O poziomie „stresogenności” zawodów zadecydowało jedenaście czynników: podróże służbowe oraz wystąpienia publiczne, możliwości awansu, kondycja fizyczna pracownika, warunki środowiskowe, ryzyko, zagrożenie życia lub zdrowia, konkurencja, odpowiedzialność za drugiego człowieka, terminy oraz ocena publiczna.

Autor: Maciej Przybylski

2. Orange wycofuje spoty z Agnieszką Jastrzębską. Rzecznik: reakcje internautów dały nam do myślenia

W sobotę 25 lutego 2017 roku Orange Polska opublikowało na swoim profilu na YouTubie dwa nowe spoty reklamowe, w których wystąpiła Agnieszka Jastrzębska, dziennikarka „Dzień Dobry TVN”, prowadząca jastrzabpost.pl. Po krytyce internautów firma usunęła spoty – opisuje businessinsider.com.pl

Autor: Małgorzata Baran

3. Netflix będzie płacił użytkownikom za tłumaczenie i przygotowywanie napisów do filmów

Serwis stworzył platformę Hermes, na której każdy może zgłosić chęć podjęcia współpracy w charakterze tłumacza. Najpierw należy przesłać swoją aplikację i wypełnić formularz, a następnie przejść 90-minutowy test, który pozwala sprawdzić zdolności językowe – pisze Grzegorz Ułan na antyweb.pl. Test składa się z pięciu części, z których jedna dotyczy również technicznych umiejetności tworzenia napisów. Na wyniki trzeba czekać ok. 10 dni roboczych – czytamy.

Autor: Paulina Piotrowska

4. Dlaczego niektóre słowa, w tym „nie”, są podkreślane w Messengerze?

Osoby, które korzystają z Messengera mogły ostatnio zauważyć, że komunikator podkreśla nazwy dni tygodnia, ale także słowo „nie”. Dzieje się tak za sprawą nowej funkcji w aplikacji, którą jest tworzenie planu konwersacji – czytamy na radiozet.pl. Można go założyć zarówno z poziomu opcji rozmowy, gdzie należy kliknąć w „Rozpocznij plan”, jak i samej odbywającej się już konwersacji w Messengerze – czytamy dalej.

Autor: Paulina Piotrowska

5. Foods by Ann odpiera zarzuty dotyczące obecności larw w produktach Anny Lewandowskiej

Kilka dni temu jedna z internautek zarzuciła Annie Lewandowskiej, że w batonie marki Foods by Ann, który kupiła, znajdowała się larwa. Baton miał być też pokryty pleśnią, choć data jego przydatności do spożycia kończyła się w lipcu przyszłego roku – czytamy na sport.onet.pl.

Pod jednym z postów Anny Lewandowskiej na Instagramie zaczęły pojawiać się pytania dotyczące opisanej sytuacji – podaje źródło. Przedstawiciele marki Foods by Ann odnieśli się do sprawy w komentarzu. Napisali, że nie otrzymali dowodów, które potwierdziłyby autentyczność zdarzenia, a wpisy, które pojawiły się internecie po zamieszeczniu zdjęć przez internautkę, traktują jako prowokację.

Autor: Paulina Piotrowska

Cykl:

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin