.

 

2019 w PRoto.pl. Najpopularniejsze zmiany kadrowe ubiegłego roku

dodano: 
02.01.2020
komentarzy: 
0

Odejście Adriana Kubickiego z LOT-u, awanse w agencjach 24/7Communication i Clue PR czy objęcie przez Ewę Rogalę stanowiska zastępczyni rzecznika prasowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – to tylko kilka informacji z zakładki Klienci i kadry, które w 2019 roku wzbudziły największe zainteresowanie Czytelników PRoto.pl.

1. Adrian Kubicki odchodzi z PLL LOT

Adrian Kubicki po ponad pięciu latach pracy w PLL LOT rozstał się ze spółką. Był dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji i rzecznikiem prasowym. To ostatnie stanowisko przejął po nim Michał Czernicki, który pracuje w liniach lotniczych od sierpnia 2019 roku. (mp)

2. Październikowe awanse w 24/7Communication

W październiku agencja 24/7Communication awansowała trzy osoby. Marta Jechna (z lewej) objęła stanowisko Account Directora, Paulina Rucińska (w środku) została Junior Account Managerem (awans z posady Senior Account Executive), a Alicja Koptyńska objęła posadę Project Managera w wewnętrznym studiu produkcyjnym agencji. (mp)

3. Ewa Rogala zastępczynią rzecznika prasowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Od maja 2019 roku funkcję zastępczyni rzecznika prasowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy pełni Ewa Rogala. Do jej obowiązków należy m.in. reprezentowanie urzędu w kontaktach ze środkami masowego przekazu, utrzymywanie bieżących relacji z mediami krajowymi i zagranicznymi, informowanie o działaniach instytucji. Zajmuje się także utrzymywaniem bezpośrednich kontaktów z prezydentem Warszawy oraz zastępcami prezydenta, skarbnikiem, sekretarzem, biurami Urzędu oraz jednostkami organizacyjnymi miasta. (pm)

4. Aleksandra Adrian i Michał Kwietniewski szefami działów w Clue PR

Styczeń 2019 roku rozpoczął się w Clue PR awansami. Aleksandra Adrian została Head of Consumer Tech Practice, a Michał Kwietniewski – Head of Corporate Practice. Oboje poprzednio pełnili funkcję Senior Account Managerów. (mp)

5. Adidas wybrał nową agencję, która zajmie się działaniami na polskim rynku

Agencja Labcon, która należy do Group One, wygrała przetarg na całościową obsługę marki Adidas na polskim rynku. Współpracę rozpoczęto w styczniu 2019 roku. (pp)

6. Audi z nowym PR Managerem. Leszek Kempiński po 23 latach pracy odchodzi z koncernu

Leszek Kempiński, dotychczasowy PR Manager marki Audi, z końcem lutego 2019 roku odszedł z koncernu Volkswagen. Pracował tam od 23 lat, od 18 lat jako PR Manager Audi. Z początkiem marca zastąpiła go Jadwiga Borowińska. (mb)

7. Grudziądz z dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i nowym rzecznikiem

Ewa Niewiadomska-Roman została dyrektorem nowo utworzonego Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu. Do jej obowiązków należy nadzór nad pracami działu, takimi jak prowadzenie konsultacji społecznych, organizowanie spotkań prezydenta i wiceprezydenta z mieszkańcami, współpraca z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego oraz komunikacja z mieszkańcami.

29 lipca 2019 roku nowym rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta została Beata Adwent. Odpowiedzialna jest m.in. za kontakty z mediami, prezentowanie stanowiska prezydenta miasta, organizowanie konferencji prasowych i oficjalnych spotkań z udziałem prezydenta i wiceprezydenta, oraz prowadzenie profili prezydenta i miasta w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter). (ak)

8. Kompania Piwowarska z nową menedżer ds. komunikacji

W Kompanii Piwowarskiej stanowisko menedżer ds. komunikacji objęła Beata Zduńczyk-Golędzinowska. Odpowiada za komunikację korporacyjną, zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Wcześniej pracowała głównie w branży finansowej – przez kilkanaście lat kierowała zespołami komunikacji w Alior Banku, Banku BPH (jako dyrektor biura public relations), ING Życie, ING PTE i Nationale-Nederlanden (szef komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy) czy, ostatnio, BGŻ BNP Paribas, gdzie odpowiadała za komunikację wewnętrzną i dział PR. (mp)

9. Biedronka z nową agencją

Sieć handlowa Biedronka, należąca do Jeronimo Martins Polska, rozstrzygnęła przetarg na obsługę komunikacyjną. Od września 2019 roku za te działania odpowiada Hill+Knowlton Strategies. (mb)

10. Weronika Ukleja koordynuje PR w Echo Investment

Od połowy września 2019 roku Weronika Ukleja pracuje w Echo Investment jako PR Coordinator. Do jej obowiązków należy koordynowanie komunikacji korporacyjnej firmy, utrzymywanie relacji z mediami oraz wspieranie komunikacji marketingowej projektów pracodawcy. (mp)

Cykl:

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin