.

 

Amsterdam walczy z nadmierną turystyką. Miasto zakazało budowy nowych hoteli

dodano: 
19.04.2024
komentarzy: 
0

Władze Amsterdamu przekazały, że w mieście nie powstanie już żaden nowy hotel. Ma to być sposób na walkę z masową turystyką – informuje edition.cnn.com.

Jak podkreśliły lokalne władze w oświadczeniu, chcą uczynić miasto przyjaznym do życia zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających. Według nich oznacza to „brak nadmiernej turystyki, brak nowych hoteli i nie więcej niż 20 mln noclegów w hotelach rocznie” – donosi źrodło.

Warunkiem powstania jakiegokolwiek nowego hotelu jest zamknięcie innego. Ponadto, liczba miejsc noclegowych w budynku nie może wzrosnąć, a nowy hotel musi być lepszy od poprzedniego, czyli m.in. bardziej zrównoważony. Zasada ta nie ma jednak zastosowania przedsiębiorców, którzy uzyskali już pozwolenie na budowę – czytamy. 

Źródło wspomina, że Amsterdam już od dłuższego czasu stara się ograniczyć liczbę turystów, która sięga miliona rocznie. W 2023 roku miasto zakazało statkom wycieczkowym dopływania do centrum Amsterdamu oraz wystartowało z kampanią skierowaną do uciążliwych turystów, odwiedzających stolicę Holandii, aby „zaszaleć”. Zakaz budowy nowych hoteli jest więc kolejnym sposobem na złagodzenie problemu nadmiernej turystyki. (ao) 

Źródło:

edition.cnn.com, Amsterdam bans construction of new hotels as a way to fight overtourism, 17.04.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin