.

 

Autorka bloga Moje Wypieki zarzuca Home&You skopiowanie jej przepisu. Marka przeprasza

dodano: 
13.11.2019
komentarzy: 
0

Dorota Świątkowska, autorka bloga mojewypieki.com i książek z przepisami na ciasta i desery, zarzuciła marce Home&You skopiowanie jej przepisu na pierniczki. Receptura blogerki pojawiła się na opakowaniu świątecznego zestawu do pieczenia, w którym znalazły się foremki do pierników, sprzedawanego w tej sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz i dekoracjami. Przepis umieszczono w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Blogerka opisała sprawę na swojej stronie na Facebooku 12 listopada 2019 roku. Jak wspomniała, dostała zdjęcia produktu ze swoim przepisem od czytelniczki.

„Rozczarowana home&you Polska. Sprzedają zestawy do pierniczków z przepisami ściągniętymi z internetu. Ten akurat słowo w słowo z przepisu na pierniczki z mojego blogu. Także nie polecam, przykro. Dopiszę jeszcze, dla tych, którzy mogą się nie orientować: nie ma praw autorskich dla przepisów kulinarnych, metod czy pomysłu na daną potrawę, ALE są do opisu przygotowywania potrawy, a także formy, w jakiej wyrażono dany przepis. Kopiuj-wklej to jak najbardziej naruszenie praw autorskich” – napisała w poście. Dodała do niego zdjęcia produktu i zrzut ekranu ze strony z przepisem ze swojego bloga.

 Źródło: facebook.com/mojewypiekicom

Jej wpis udostępniono ponad 90 razy, zyskał on też przeszło trzy tysiące reakcji. Znalazło się pod nim ponad 360 komentarzy, w których część internautów krytykowała zachowanie marki Home&You.

Źródło: facebook.com/mojewypiekicom

Marka Home&You odpowiedziała na zarzut w komentarzu pod postem autorki Moich Wypieków. Firma odniosła się do sprawy i umieściła przeprosiny. Zapewniła też o kontakcie mejlowym z autorką bloga. „Jest nam niezmiernie przykro i czujemy się szczerze zawstydzeni sytuacją, która miała miejsce. Oczywistym wydaje się w tej chwili słowo przepraszam, dlatego w imieniu firmy home&you, kierujemy nasze szczere przeprosiny. Skierowaliśmy do Pani wiadomość mailową – będzie nam bardzo miło, jeżeli otrzymamy Pani odpowiedź” – napisało Home&You w komentarzu.

Źródło: facebook.com/mojewypiekicom

W dodanej później aktualizacji Dorota Świątkowska potwierdziła, że otrzymała od Home&You wiadomość maila z przeprosinami, „bardzo podobnego w treści do tego zamieszczonego przez home&you w komentarzach” – dodała. „Dziękuję. W najbliższym terminie skontaktuje się z Państwem p. Tomasz Palak z mojego upoważnienia” – napisała dalej.

W maju tego roku opisywaliśmy sprawę blogerki kulinarnej i autorki książek kulinarnych Olgi Smile, która wytknęła innej blogerce – Dominice Wojsz działającej jako Mama Lekarz – kradzież swoich przepisów i umieszczenie ich w e-booku.

Czytaj więcej: Konflikt wśród blogerek. Olga Smile zarzuca Mamie Lekarz skopiowanie jej przepisów kulinarnych do e-booka

Blogerka Mama Lekarz przeprasza za wykorzystanie przepisu Olgi Smile

(mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin