.

 

Brytyjski „Vogue” prezentuje pierwsze wydanie w alfabecie Braille'a

dodano: 
15.05.2023
komentarzy: 
0

Brytyjska edycja magazynu modowego „Vogue” po raz pierwszy w swojej stusiedmioletniej historii udostępniła czytelnikom brajlowską wersję gazety – podaje theguardian.com. Majowy numer gazety skupia się na sprawiedliwości wobec osób z niepełnosprawnościami, dostępności i dumie – informuje źródło.


Źródło: twitter.com/Edward_Enninful

Jak czytamy, majowe wydanie zostało również udostępnione w formacie audio, aby jeszcze bardziej zwiększyć dostępność dla osób niewidomych i słabowidzących.

Edward Enninful, redaktor naczelny, napisał na Instagramie, że „»Vogue«, branża modowa i wydawnicza mają jeszcze wiele do zrobienia”, ale bardzo się cieszy, że pojawiło się pierwsze wydanie w alfabecie Braille'a.

Źródło przypomina, że Enninful w wywiadzie dla The Guardian przyznał, że doświadczył odwarstwienia siatkówki, a także nosi aparat słuchowy, bo jego słuch jest sprawny tylko w 50 proc. Ponadto, redaktor naczelny odrzuca reklamy marek, które nie podzielają jego wizji na temat zwiększania różnorodności i inkluzywności w modzie.

Aby bezpłatnie otrzymać dostęp do pliku audio lub zamówić fizyczną kopię magazynu, należy skontaktować się z wydawcą mejlowo: availablevogue@condenast.co.uk. (bs)

Źródło:

theguardian.com, British Vogue releases its first braille edition, 12.05.2023/ Zdjęcie główne: twitter.com/Edward_Enninful
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin