.

 

Były rzecznik PiS-u w PKN Orlen

dodano: 
09.02.2016
komentarzy: 
0

Marcin Mastalerek objął w koncernie funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej.

Do jego zadań należy nadzór nad działaniami PR w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Wcześniej tę funkcję pełnił Tomasz Fill, który trafił do Orlenu w kwietniu 2010, przechodząc z Orange Polska.

Mastalerek to były polityk Prawa i Sprawiedliwości, który w listopadzie 2014 roku został rzecznikiem prasowym partii. W lipcu 2015 roku PiS zdecydował jednak o  rozdzieleniu funkcji rzecznika klubu parlamentarnego i sztabu wyborczego.W związku z tym za kontakty partii z dziennikarzami odpowiadała Elżbieta Witek, a Mastalerek pełnił funkcję rzecznika sztabu wyborczego.

Czytaj także: Wywiad z Marcinem Mastalerkiem, rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości

Przypomnijmy, że mimo jego udanych działań podczas kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, Mastalerek nie znalazł się w końcu na listach wyborczych PiS-u w wyborach parlamentarnych. Wówczas portal 300polityka sugerował, że powodem miał być konflikt posła z władzami partii.

Nominację Mastalerka  skomentowali na TT m.in. Platforma Obywatelska i Ryszard Petru.

 

Lider partii Nowoczesna w swoim wpisie przypomniał, że we wrześniu 2014 roku, Igor Ostachowicz, odpowiedzialny za komunikację społeczną w KPRM, został członkiem zarządu Orlenu ds. korporacyjnych i komunikacji.

Po kilku dniach zrezygnował jednak z tej funkcji – jak informowała wówczas spółka - w trosce o jej interes, „w związku z kontrowersjami, jakie wywołała ta nominacja”. (mw)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin